SPORT

Inter dhe Milan në pritje, ylli i madh po kthehet në Evropë

Synimi i Interit dhe Milanit, Yannick Carrasco ka pranuar se i mungon të luajë në Evropë, pasi aventura e tij në Kinë vazhdon të gjëmohet.

Belgu shënoi për Atletico Madrid në finalen e Ligës së Kampionëve të vitit 2017 dhe ishte madje një pjesë kryesore e skuadrës së Belgjikës që përfundoi e treta në Kupën e Botës FIFA vitin e kaluar,përcjell ORAinfo.

Ai ishte i lidhur me një transferim te Arsenali, me Interin dhe Milanin gjithashtu të interesuar.

Në një intervistë që Carrasco foli për mënyrën sesi i mungon Evropa .

Ai tha: “Më mungon Evropa çdo ditë, por kam një kontratë në Kinë. Në orët e fundit të tregut klubi nuk më ka lënë të largohem, por tani është ndryshe: Unë mund ta bëj atë dhe shpresoj ta bëj këtë, nëse realizohet diçka konkrete ”.

Anësori u largua nga Atletico Madrid në verën e vitit 2018 për t’u bashkuar me Dalian Yifang- klub me të njëjtën pronësi si Atletico. /ORAinfo/

Synimi i Interit dhe Milanit, Yannick Carrasco ka pranuar se i mungon të luajë në Evropë, pasi aventura e tij në Kinë vazhdon të gjëmohet.

Belgu shënoi për Atletico Madrid në finalen e Ligës së Kampionëve të vitit 2017 dhe ishte madje një pjesë kryesore e skuadrës së Belgjikës që përfundoi e treta në Kupën e Botës FIFA vitin e kaluar,përcjell KosovaToday.

Ai ishte i lidhur me një transferim te Arsenali, me Interin dhe Milanin gjithashtu të interesuar.

Në një intervistë që Carrasco foli për mënyrën sesi i mungon Evropa .

Ai tha: “Më mungon Evropa çdo ditë, por kam një kontratë në Kinë. Në orët e fundit të tregut klubi nuk më ka lënë të largohem, por tani është ndryshe: Unë mund ta bëj atë dhe shpresoj ta bëj këtë, nëse realizohet diçka konkrete ”.

Anësori u largua nga Atletico Madrid në verën e vitit 2018 për t’u bashkuar me Dalian Yifang- klub me të njëjtën pronësi si Atletico. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top