SPORT

Ky është formacioni më i mirë i vitit në Serie A

Shpallet formacioni më i mirë i vitit në Serie A.

Serie A ka mësuar formacionin më të mirë të vitit.

Në ‘Gran gala del Calcio’ janë zgjedhur 11 lojtarët më të mirë të kampionatit elitar italian të futbollit, shkruan lajmi.net.

Samir Handanovic është vendosur në portë, kurse mbrojtja përbëhet nga Joao Cancelo, Chiellini, Koulibaly e Kolarov.

Repartin e mesfushës e përbëjnë Nicolo Barella, Miralem Pjanic dhe Ilicic, kurse në fazën e sulmit janë përzgjedhur Cristiano Ronaldo, Zapata e Quagliarella.

11-a më e mirë: Handanovic; Cancelo, Chiellini, Koulibaly Kolarov; Barella, Pjanic, Ilicic; Quagliarella, Zapata, CR7.

Shpallet formacioni më i mirë i vitit në Serie A.

Serie A ka mësuar formacionin më të mirë të vitit.

Në ‘Gran gala del Calcio’ janë zgjedhur 11 lojtarët më të mirë të kampionatit elitar italian të futbollit, shkruan lajmi.net.

Samir Handanovic është vendosur në portë, kurse mbrojtja përbëhet nga Joao Cancelo, Chiellini, Koulibaly e Kolarov.

Repartin e mesfushës e përbëjnë Nicolo Barella, Miralem Pjanic dhe Ilicic, kurse në fazën e sulmit janë përzgjedhur Cristiano Ronaldo, Zapata e Quagliarella.

11-a më e mirë: Handanovic; Cancelo, Chiellini, Koulibaly Kolarov; Barella, Pjanic, Ilicic; Quagliarella, Zapata, CR7.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top