SPORT

Liverpool vihet pas yllit 120 milionësh

Jadon Sancho është objektivi i rii Liverpool.

Ylli i Borussia Dortmundit mund të rikthehet në Premierligës gjatë verës që vjen.

19 vjeçari po shkëlqen në Bundesligë në dy sezonet e fundit dhe kjo ka bërë q gjigantët anglezë të zgjojnë interesim për të.

Sipas mediumit britanik “Daily Mail”, klubi i fundit që ka shfaqësur interesim për përfaqësuesin anglez është Liverpooli.

Dortmundi i kërkon 120 milionë euro për futbollistin ofanziv.

Sanchon e duan edhe Manchester United, Chelsea e Tottenhami, por edhe ish-klubi i tij, Manchester City.

Futbollisti e ka shprehur dëshirën për t’u rikthyer në Premierligë në fund të këtij sezoni.

Jadon Sancho është objektivi i rii Liverpool.

Ylli i Borussia Dortmundit mund të rikthehet në Premierligës gjatë verës që vjen.

19 vjeçari po shkëlqen në Bundesligë në dy sezonet e fundit dhe kjo ka bërë q gjigantët anglezë të zgjojnë interesim për të.

Sipas mediumit britanik “Daily Mail”, klubi i fundit që ka shfaqësur interesim për përfaqësuesin anglez është Liverpooli.

Dortmundi i kërkon 120 milionë euro për futbollistin ofanziv.

Sanchon e duan edhe Manchester United, Chelsea e Tottenhami, por edhe ish-klubi i tij, Manchester City.

Futbollisti e ka shprehur dëshirën për t’u rikthyer në Premierligë në fund të këtij sezoni.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top