SPORT

Lojtari i Chelseas mesazh Milanit: Dua të luajë në San Siro

Mesfushori i zotëruar nga Chelsea, Tiemoue Bakayoko ka dërguar disa mesazhe në Milan duke sugjeruar se ai do të mirëpriste një rikthim.

Bakayoko kaloi kohë në huazim në Milano sezonin e kaluar dhe u bë pjesë kryesore e formacionit startues nën drejtimin e Gennaro Gattuso, megjithëse klubi nuk e ushtroi opsionin e tyre prej 35 milionë euro për të blerë.

Ai u huazua më pas në Monaco verën e kaluar por francezi nuk e ka fshehur kurrë dashurinë e tij për Milanin.

Ai e pranoi muajin e kaluar se preferon Milanin gjatë një interviste me video muajin e kaluar, dhe il Corriere dello Sport raportoi më herët të martën se do të kthehej me kënaqësi, përcjell ORAinfo.

Kjo bashkohet me formularin e raportit të fundit Calciomercato i cili pretendon se Bakayoko ka qëndruar shumë pranë Milanit dhe ka dërguar disa mesazhe të qarta në klub të cilat kanë konfirmuar se ai do të ishte i lumtur të kishte një magji të dytë në San Siro.

25-vjeçari ka bërë 19 paraqitje në të gjitha garat për klubin e Ligue..

Mesfushori i zotëruar nga Chelsea, Tiemoue Bakayoko ka dërguar disa mesazhe në Milan duke sugjeruar se ai do të mirëpriste një rikthim.

Bakayoko kaloi kohë në huazim në Milano sezonin e kaluar dhe u bë pjesë kryesore e formacionit startues nën drejtimin e Gennaro Gattuso, megjithëse klubi nuk e ushtroi opsionin e tyre prej 35 milionë euro për të blerë.

Ai u huazua më pas në Monaco verën e kaluar por francezi nuk e ka fshehur kurrë dashurinë e tij për Milanin.

Ai e pranoi muajin e kaluar se preferon Milanin gjatë një interviste me video muajin e kaluar, dhe il Corriere dello Sport raportoi më herët të martën se do të kthehej me kënaqësi, përcjell KosovaToday.

Kjo bashkohet me formularin e raportit të fundit Calciomercato i cili pretendon se Bakayoko ka qëndruar shumë pranë Milanit dhe ka dërguar disa mesazhe të qarta në klub të cilat kanë konfirmuar se ai do të ishte i lumtur të kishte një magji të dytë në San Siro.

25-vjeçari ka bërë 19 paraqitje në të gjitha garat për klubin e Ligue 1 këtë sezon, të cilët kanë një mundësi për ta blerë atë për 40 milionë euro në qershor, sipas raportit të lartpërmendur të CorSport. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top