SPORT

Maldini befasohet nga Ibrahimovic

Pas performancës së tij në derbin e fundit, nuk ka dyshim që Zlatan Ibrahimovic është një prej lojtarëve më në form .

Me një gol dhe një asistim, ai vërtetoi më tej të drejtën e lidershipit të kuqezinjve për nënshkrimin e tij.

Që kur arriti në fund të dhjetorit, Milani ka humbur vetëm një ndeshje, ndërkohë që është përmirësuar në të gjitha frontet.

Sigurisht, kjo ka rezultuar në shumë lavdërime nga tifozët, të cilët e kanë dashur Ibrahimovic qysh prej magjisë së tij të parë në klub.

Në një intervistë për Sky Italia, Paolo Maldini konfirmoi se është i befasuar nga suksesi i shpejtë i 38-vjeçarit në klub, dhe kush mund ta fajësojë legjendën e klubit, përcjell ORAinfo.

Sigurisht, ai është një kampion, por ndikimi ka qenë i jashtëzakonshëm.

“Nëse jam i befasuar? Po, por për sa i përket lojtarit, nuk kam pse ta zbuloja. Ai gjithmonë ka qenë kampion në çdo ndeshje që ka luajtur në çdo ligë të botës”.

“Nga pikëpamja fizike, megjithatë, pavarësisht se stërviteni vetëm, është e vështirë..

Pas performancës së tij në derbin e fundit, nuk ka dyshim që Zlatan Ibrahimovic është një prej lojtarëve më në form .

Me një gol dhe një asistim, ai vërtetoi më tej të drejtën e lidershipit të kuqezinjve për nënshkrimin e tij.

Që kur arriti në fund të dhjetorit, Milani ka humbur vetëm një ndeshje, ndërkohë që është përmirësuar në të gjitha frontet.

Sigurisht, kjo ka rezultuar në shumë lavdërime nga tifozët, të cilët e kanë dashur Ibrahimovic qysh prej magjisë së tij të parë në klub.

Në një intervistë për Sky Italia, Paolo Maldini konfirmoi se është i befasuar nga suksesi i shpejtë i 38-vjeçarit në klub, dhe kush mund ta fajësojë legjendën e klubit, përcjell KosovaToday.

Sigurisht, ai është një kampion, por ndikimi ka qenë i jashtëzakonshëm.

“Nëse jam i befasuar? Po, por për sa i përket lojtarit, nuk kam pse ta zbuloja. Ai gjithmonë ka qenë kampion në çdo ndeshje që ka luajtur në çdo ligë të botës”.

“Nga pikëpamja fizike, megjithatë, pavarësisht se stërviteni vetëm, është e vështirë të riktheheni në një ligë si ajo italiane dhe të bëni mirë pas dy muaj e gjysmë pasivitetit”, përfundoi ai.

Nesër në mbrëmje, kuqezinjtë do të luajnë kundër Juventusit në gjysmëfinalen e Coppa Italia, duke luajtur ndeshjen e parë në San Siro.

Ibrahimoviç pritet të luajë që nga minuta e parë, në atë ndeshje që do të jetë vendimtare. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top