SPORT

Maldini e pranon: Nuk e kemi ende Milanin e ëndrrave tona

Që nga fillimi i sezonit, projekti i Milanit është vënë në dyshim nga mediat, si dhe nga tifozët, pasi kanë regjistruar fillimin e tyre më të keq.

Sidoqoftë, kuqezinjtë janë përmirësuar që kur Stefano Pioli arriti në klub, megjithëse ende nuk është i mjaftueshëm.

Për më tepër, duket se ka konflikte të brendshme midis drejtorëve, në lidhje me projektin e klubit dhe planet për të ardhmen.

Sipas vështrimit të saj, rezultati i këtij sezoni mund të jetë më i keq se ai i fundit, kur Milani përfundoi vetëm një pikë pas zonës së Champions.

Sigurisht, do të ishte një hap i madh prapa për klubin, pasi konkurrenca është kaq e rëndësishme.

Në një intervistë për Sky Italia, Paolo Maldini përvijoi projektin për të cilin po punojnë, ndërsa gjithashtu deklaroi se nuk janë larg nga puna. Pastaj përsëri, nuk ka shumë durim në mjedisin Rossoneri pas viteve të fundit, përcjell ORAinfo.

“Hapat janë ato të rritjes. Vitin e kaluar, ne përfunduam në të vendin e pestë vetëm një pikë nga Champions League..

Që nga fillimi i sezonit, projekti i Milanit është vënë në dyshim nga mediat, si dhe nga tifozët, pasi kanë regjistruar fillimin e tyre më të keq.

Sidoqoftë, kuqezinjtë janë përmirësuar që kur Stefano Pioli arriti në klub, megjithëse ende nuk është i mjaftueshëm.

Për më tepër, duket se ka konflikte të brendshme midis drejtorëve, në lidhje me projektin e klubit dhe planet për të ardhmen.

Sipas vështrimit të saj, rezultati i këtij sezoni mund të jetë më i keq se ai i fundit, kur Milani përfundoi vetëm një pikë pas zonës së Champions.

Sigurisht, do të ishte një hap i madh prapa për klubin, pasi konkurrenca është kaq e rëndësishme.

Në një intervistë për Sky Italia, Paolo Maldini përvijoi projektin për të cilin po punojnë, ndërsa gjithashtu deklaroi se nuk janë larg nga puna. Pastaj përsëri, nuk ka shumë durim në mjedisin Rossoneri pas viteve të fundit, përcjell KosovaToday.

“Hapat janë ato të rritjes. Vitin e kaluar, ne përfunduam në të vendin e pestë vetëm një pikë nga Champions League, ideja është që të përmirësojmë këtë rezultat. Ende ekziston një mundësi, do të kemi akoma shumë mundësi për të bërë një ndryshim në sezonin tonë”.

“Ne nuk kemi ende Milanin e ëndrrave tona, por ne po punojmë për të”, përfundoi Maldini. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top