SPORT

Mandzukic shokon Milanin, e dëshiron këtë klub

Sulmuesi i Juventusit Mario Mandzukic është duke pritur për një telefonatë nga Manchester United pavarësisht se thuhet se është dakord me kushtet e Milanit.

Raportet e Shock të enjten nga il Giornale pohuan se Milano ka ndërmarrë një hap përpara për të shtuar më shumë përvojë duke arritur një marrëveshje me Mandzukic, duke përfshirë një dritë jeshile nga Juve që marrëveshja të përfundojë, përcjell ORAinfo.

Zvonomir Boban ka shprehur zhgënjimin për faktin se klubi nuk ka firmosur më shumë drejtues gjatë verës, dhe së fundmi kemi mësuar se ka një buxhet në janar për të shtuar saktësisht atë.

Mandzukic është duke luftuar për mundësitë nën Maurizio Sarri duke pasur parasysh pasurinë e opsioneve sulmuese në dispozicion dhe ende nuk ka bërë një paraqitje këtë sezon.

Sipas Calciomercato, si Milani ashtu edhe rivalët Inter po shikojnë idenë e nënshkrimit me 33-vjeçarit në janar.

Sulmuesi kroat me sa duket po pret një telefonatë nga Premier League, dhe qëllimi i tij në janar është të shkoj..

Sulmuesi i Juventusit Mario Mandzukic është duke pritur për një telefonatë nga Manchester United pavarësisht se thuhet se është dakord me kushtet e Milanit.

Raportet e Shock të enjten nga il Giornale pohuan se Milano ka ndërmarrë një hap përpara për të shtuar më shumë përvojë duke arritur një marrëveshje me Mandzukic, duke përfshirë një dritë jeshile nga Juve që marrëveshja të përfundojë, përcjell KosovaToday.

Zvonomir Boban ka shprehur zhgënjimin për faktin se klubi nuk ka firmosur më shumë drejtues gjatë verës, dhe së fundmi kemi mësuar se ka një buxhet në janar për të shtuar saktësisht atë.

Mandzukic është duke luftuar për mundësitë nën Maurizio Sarri duke pasur parasysh pasurinë e opsioneve sulmuese në dispozicion dhe ende nuk ka bërë një paraqitje këtë sezon.

Sipas Calciomercato, si Milani ashtu edhe rivalët Inter po shikojnë idenë e nënshkrimit me 33-vjeçarit në janar.

Sulmuesi kroat me sa duket po pret një telefonatë nga Premier League, dhe qëllimi i tij në janar është të shkojë te Manchester United, veçanërisht nëse Max Allegri është në krye. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top