SPORT

Milan afër nënshkrimit me kompaninë e njohur, fiton miliona euro

Milani dhe Emiratet kanë arritur një marrëveshje për të zgjatur marrëveshjen e sponsorizimit midis dy palëve, e cila ishte caktuar të skadojë në qershor.

Kohët e fundit u raportua nga MilanNews se ishte arritur një marrëveshje, por që ka shumë thashetheme ’se marrëveshja e re mes Milano dhe Emirates do të vlejë dukshëm më pak se më parë, me anën e Ligue 1 Lyon që tani merr më shumë nga marrëveshja e tyre me linja ajrore’.

Sipas një raporti nga Gazzetta it, të dy palët janë me të vërtetë të gatshme të vendosin stilolaps në kontratën e re, e cila do të sigurojë që kuqezinjtë të marrin një shifër dukshëm më të ulët sesa bonusi aktual 14 milionë plus bonuse. Në fakt, marrëveshja e re do të parashikojë një shumë prej rreth 10 milionë-në-vit, përcjell ORAinfo.

Kjo vjen pasi Repubblica it raportoi më herët gjatë javës që drejtori Ivan Gazidis në javët e ardhshme duhet të shpallë një seri marrëveshjesh me kompani të përcaktuara jozyrtarisht si “me rëndësi ndërkombëtare”. /ORAinfo/

Milani dhe Emiratet kanë arritur një marrëveshje për të zgjatur marrëveshjen e sponsorizimit midis dy palëve, e cila ishte caktuar të skadojë në qershor.

Kohët e fundit u raportua nga MilanNews se ishte arritur një marrëveshje, por që ka shumë thashetheme ’se marrëveshja e re mes Milano dhe Emirates do të vlejë dukshëm më pak se më parë, me anën e Ligue 1 Lyon që tani merr më shumë nga marrëveshja e tyre me linja ajrore’.

Sipas një raporti nga Gazzetta it, të dy palët janë me të vërtetë të gatshme të vendosin stilolaps në kontratën e re, e cila do të sigurojë që kuqezinjtë të marrin një shifër dukshëm më të ulët sesa bonusi aktual 14 milionë plus bonuse. Në fakt, marrëveshja e re do të parashikojë një shumë prej rreth 10 milionë-në-vit, përcjell KosovaToday.

Kjo vjen pasi Repubblica it raportoi më herët gjatë javës që drejtori Ivan Gazidis në javët e ardhshme duhet të shpallë një seri marrëveshjesh me kompani të përcaktuara jozyrtarisht si “me rëndësi ndërkombëtare”. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top