SPORT

Milan do ta largojë në verë lojtarin nga akademia e klubit

Milan mund të vendoset për një rregullim të plotë gjatë verës pasi një produkt Primavera mund të largohet nga klubi.

Davide Calabria ka humbur vendin e tij të rregullt në formacionin startues nga Andrea Conti për momentin, dhe me ardhjen e Alexis Saelemaekers në dritaren e janarit, është e mundur që Calabria mund ta gjente veten i treti në pozitën që luan, përcjell ORAinfo.

Është raportuar se një numër i skuadrave janë të interesuara për lojtarin, ndër to është edhe skuadra spanjolle Sevilla.

Sipas raportit të fundit nga Calciomercato, e ardhmja e Calabria me Milanin është larg nga e sigurta, pasi pjesa më e madhe prapë konsiderohet e shitshme nga hierarkia e klubit.

Vlen gjithashtu të përmendet se shitja e Calabrisë do t’i lejonte Milanit të fitonte një kapital të pastër për shkak të faktit se ai është një produkt i akademisë. /ORAinfo/

Milan mund të vendoset për një rregullim të plotë gjatë verës pasi një produkt Primavera mund të largohet nga klubi.

Davide Calabria ka humbur vendin e tij të rregullt në formacionin startues nga Andrea Conti për momentin, dhe me ardhjen e Alexis Saelemaekers në dritaren e janarit, është e mundur që Calabria mund ta gjente veten i treti në pozitën që luan, përcjell KosovaToday.

Është raportuar se një numër i skuadrave janë të interesuara për lojtarin, ndër to është edhe skuadra spanjolle Sevilla.

Sipas raportit të fundit nga Calciomercato, e ardhmja e Calabria me Milanin është larg nga e sigurta, pasi pjesa më e madhe prapë konsiderohet e shitshme nga hierarkia e klubit.

Vlen gjithashtu të përmendet se shitja e Calabrisë do t’i lejonte Milanit të fitonte një kapital të pastër për shkak të faktit se ai është një produkt i akademisë. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top