SPORT

Milan gjen trajnerin e ri nga Spanja, por shfaqen pakënaqësi

Marcelino nuk është një emër që do të që do të kënaqte të gjithë brenda Milanit në rast se do të emërohej trajner i skuadrës.

Burime nga Mundo Deportivo pohuan të mërkurën se Marcelino tashmë ka pranuar të bëhet pasardhësi i Stefano Pioli, i cili ka fituar vetëm tetë nga 18 ndeshjet e tij të para në krye, përcjell ORAinfo.

Mohimet e një marrëveshje të tillë më pas arritën nga agjenti i Spanjollit, megjithëse ai hapi derën për mundësinë e një transferimi në Milano për klientin e tij.

Sipas botimit të së enjtes në La Gazzetta dello Sport, ish-trajneri i Valencia është një emër që nuk zgjon entuziazëm përt Paolo Maldinin dhe Zvonomir Bobanin.

Gazeta po ashtu pretendon se ndërsa Max Allegri mbetet në krye të listës së dëshirave menaxheriale të Milanit, emërimi i tij është një ëndërr që nuk ndahet nga të gjithë në Milano. /ORAinfo/

Marcelino nuk është një emër që do të që do të kënaqte të gjithë brenda Milanit në rast se do të emërohej trajner i skuadrës.

Burime nga Mundo Deportivo pohuan të mërkurën se Marcelino tashmë ka pranuar të bëhet pasardhësi i Stefano Pioli, i cili ka fituar vetëm tetë nga 18 ndeshjet e tij të para në krye, përcjell KosovaToday.

Mohimet e një marrëveshje të tillë më pas arritën nga agjenti i Spanjollit, megjithëse ai hapi derën për mundësinë e një transferimi në Milano për klientin e tij.

Sipas botimit të së enjtes në La Gazzetta dello Sport, ish-trajneri i Valencia është një emër që nuk zgjon entuziazëm përt Paolo Maldinin dhe Zvonomir Bobanin.

Gazeta po ashtu pretendon se ndërsa Max Allegri mbetet në krye të listës së dëshirave menaxheriale të Milanit, emërimi i tij është një ëndërr që nuk ndahet nga të gjithë në Milano. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top