SPORT

Milan nuk i trembet Juventusit, Pioli i qon selam para ndeshjes për Kupë

Stefano Pioli nuk i trembet Juventusit dhe madje sipas tij është rivali që duhej pas derbit.

Ai para ndeshjes së Kupës ka thënë se do të japin maksimumin kundër Zonjës së Vjetër.

“Nga derbi dolëm me kocka të thyera! Këtë nuk e mohoj dot. Prisnim tjetër përfundim pas pjesës së parë. Gabuam në 45′ minutat e dyta pasi bënim më shumë presing jashtë zone se sa brenda saj, duke i dhënë lehtësia Interit. Jam i bindur se kemi cilësi dhe fakti që do të luajmë me Juventusin është pozitiv, pasi duhet të tregojmë se për 95 minuta mund të luajmë si ekip dhe të jemi të bashkuar”.

Në Itali po flitet se Pioli pa Champions League ose Kupën e Italisë, do të shkarkohet, por tekniku nuk e ka mendjen aty.

“Nuk më intereson se çfarë do të ndodhë me mua, por dua të mirën e ekipit dhe jam i fokusuar te ndeshjet që do të vijnë”.

Stefano Pioli nuk i trembet Juventusit dhe madje sipas tij është rivali që duhej pas derbit.

Ai para ndeshjes së Kupës ka thënë se do të japin maksimumin kundër Zonjës së Vjetër.

“Nga derbi dolëm me kocka të thyera! Këtë nuk e mohoj dot. Prisnim tjetër përfundim pas pjesës së parë. Gabuam në 45′ minutat e dyta pasi bënim më shumë presing jashtë zone se sa brenda saj, duke i dhënë lehtësia Interit. Jam i bindur se kemi cilësi dhe fakti që do të luajmë me Juventusin është pozitiv, pasi duhet të tregojmë se për 95 minuta mund të luajmë si ekip dhe të jemi të bashkuar”.

Në Itali po flitet se Pioli pa Champions League ose Kupën e Italisë, do të shkarkohet, por tekniku nuk e ka mendjen aty.

“Nuk më intereson se çfarë do të ndodhë me mua, por dua të mirën e ekipit dhe jam i fokusuar te ndeshjet që do të vijnë”.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top