SPORT

Milan po e punëson italianin e njohur për rolin e drejtorit sportiv

AC Milan është i interesuar të punësojë Giovanni Sartori që të jetë drejtori i ri sportiv në klub.

Gazzetta dello Sport raporton se 62-vjeçari italian ishte drejtori sportiv i Chievo Verona nga 1992 deri në 2014, përcjell ORAinfo.

Pasi ai u largua nga klubi me qendër në Verona në vitin 2014, ai u bashkua me Atalanta si drejtor teknik.

Puna e Sartori në Atalanta nuk mund të nënvlerësohet, vazhdon raporti.

Ai ka ndihmuar në ndërtimin e klubit në një nga skuadrat më interesante dhe të rrezikshme në Seri A.

Pronarët e kuqezinjve janë tifozë të mëdhenj të Sartori por tani duhet të gjejnë një mënyrë për të bindur familjen Percassi për të lënë 62-vjeçarin italian të shkojë.

Sartori e filloi karrierën e tij të luajtur me AC Milan në 1974, por bëri vetëm shtatë paraqitje në ligë për këtë klub. /ORAinfo/

AC Milan është i interesuar të punësojë Giovanni Sartori që të jetë drejtori i ri sportiv në klub.

Gazzetta dello Sport raporton se 62-vjeçari italian ishte drejtori sportiv i Chievo Verona nga 1992 deri në 2014, përcjell KosovaToday.

Pasi ai u largua nga klubi me qendër në Verona në vitin 2014, ai u bashkua me Atalanta si drejtor teknik.

Puna e Sartori në Atalanta nuk mund të nënvlerësohet, vazhdon raporti.

Ai ka ndihmuar në ndërtimin e klubit në një nga skuadrat më interesante dhe të rrezikshme në Seri A.

Pronarët e kuqezinjve janë tifozë të mëdhenj të Sartori por tani duhet të gjejnë një mënyrë për të bindur familjen Percassi për të lënë 62-vjeçarin italian të shkojë.

Sartori e filloi karrierën e tij të luajtur me AC Milan në 1974, por bëri vetëm shtatë paraqitje në ligë për këtë klub. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top