SPORT

Milan po e transferon yllin nga Premier Liga

Milan mund të bëjë një lëvizje për të provuar për të nënshkruar me mbrojtësin e Tottenham, Jan Vertonghen në një transferim të lirë.

Kontrata e tanishme e lojtarit do të skadojë në fund të sezonit, me 32-vjeçarin tani të lirë të flasë me klube të huaja përpara se t’i bashkohet ndonjë klubi gjatë verës.

Agjenti i tij Tom De Mul konfirmoi së fundmi se Vertonghen po tërheq interes nga jashtë, por nuk pranoi të përjashtonte idenë e qëndrimit në veri të Londrës për më gjatë, përcjell ORAinfo.

Sipas një raporti nga Calciomercatoneës Milan mund të bëjë një veprim për të provuar dhe firmosur me qendërmbrojtësin duke pasur parasysh problemet e tyre në atë pozicion të veçantë këtë sezon, plus dyshimet për të ardhmen e Simon Kjaer, Mateo Musacchio dhe Leo Duarte.

Vertonghen ka bërë 22 paraqitje për Spurs në të gjitha garat këtë sezon dhe erdhi nëpër radhët e të rinjve të Ajaxit, duke luajtur me ekipin e tyre të parë për gjashtë vjet para se të bashkohej me Tottenham në 2012.

Boban dhe Maldin..

Milan mund të bëjë një lëvizje për të provuar për të nënshkruar me mbrojtësin e Tottenham, Jan Vertonghen në një transferim të lirë.

Kontrata e tanishme e lojtarit do të skadojë në fund të sezonit, me 32-vjeçarin tani të lirë të flasë me klube të huaja përpara se t’i bashkohet ndonjë klubi gjatë verës.

Agjenti i tij Tom De Mul konfirmoi së fundmi se Vertonghen po tërheq interes nga jashtë, por nuk pranoi të përjashtonte idenë e qëndrimit në veri të Londrës për më gjatë, përcjell KosovaToday.

Sipas një raporti nga Calciomercatoneës Milan mund të bëjë një veprim për të provuar dhe firmosur me qendërmbrojtësin duke pasur parasysh problemet e tyre në atë pozicion të veçantë këtë sezon, plus dyshimet për të ardhmen e Simon Kjaer, Mateo Musacchio dhe Leo Duarte.

Vertonghen ka bërë 22 paraqitje për Spurs në të gjitha garat këtë sezon dhe erdhi nëpër radhët e të rinjve të Ajaxit, duke luajtur me ekipin e tyre të parë për gjashtë vjet para se të bashkohej me Tottenham në 2012.

Boban dhe Maldini mund të mendojnë ta nënshkruajnë me lojtarin falas për të forcuar repartin mbrotjës, por gjithashtu edhe Ajax si dhe rivalët Juventus dhe Inter gjithashtu kanë shprehur interes për lojtarin. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top