SPORT

Milani dhe Chelsea e bëjnë shkëmbimin e madh që peshon 75 milionë euro

Milan dhe skuadra e Premier League Chelsea janë ‘duke studiuar’ një marrëveshje të mundshme shkëmbimi që përfshin dy mesfushorë.

Sipas burimeve të ekspertit të transferimeve, Louis Girardi, kuqezinjtë dhe ekipi nga Londra perëndimore po mendojnë për mundësinë e një marrëveshje shkëmbimi e cila do të shihte Lucas Paqueta të zhvendosej në Angli dhe Tiemoue Bakayoko të vinte në anën tjetër.

Bakayoko kaloi kohë në huazim në Milano sezonin e kaluar dhe u bë një tifoz i preferuar, megjithëse klubi nuk e shfrytëzoi opsionin e tyre për të blerë dhe ai u huazua përsëri në Monaco verën e kaluar, përcjell ORAinfo.

Francezi bëri ka bërë të ditur se më herët se ai me kënaqësi do të kthehej në Milano.

Sidoqoftë, Monaco do të duhet t’i paguajë rreth 40 milionë euro Chelsea për ta bërë huazimin në mënrë të përhershëm, ndërsa 25-vjeçari fiton pagë vjetore prej 3 milionë euro.

Paqueta ndërkohë ka qenë qendra e një stuhie kohët e fundit që ka humbur vendin e tij në formacionin startues nga ardhja e ..

Milan dhe skuadra e Premier League Chelsea janë ‘duke studiuar’ një marrëveshje të mundshme shkëmbimi që përfshin dy mesfushorë.

Sipas burimeve të ekspertit të transferimeve, Louis Girardi, kuqezinjtë dhe ekipi nga Londra perëndimore po mendojnë për mundësinë e një marrëveshje shkëmbimi e cila do të shihte Lucas Paqueta të zhvendosej në Angli dhe Tiemoue Bakayoko të vinte në anën tjetër.

Bakayoko kaloi kohë në huazim në Milano sezonin e kaluar dhe u bë një tifoz i preferuar, megjithëse klubi nuk e shfrytëzoi opsionin e tyre për të blerë dhe ai u huazua përsëri në Monaco verën e kaluar, përcjell KosovaToday.

Francezi bëri ka bërë të ditur se më herët se ai me kënaqësi do të kthehej në Milano.

Sidoqoftë, Monaco do të duhet t’i paguajë rreth 40 milionë euro Chelsea për ta bërë huazimin në mënrë të përhershëm, ndërsa 25-vjeçari fiton pagë vjetore prej 3 milionë euro.

Paqueta ndërkohë ka qenë qendra e një stuhie kohët e fundit që ka humbur vendin e tij në formacionin startues nga ardhja e trajnerit Stefano Pioli.

Ish-lojtari i Flamengo – i cili mbërriti një vit më parë në një marrëveshje prej 35 milionë euro – kërkoi të mos kërkohej për udhëtimin e muajit të kaluar në Brescia pasi u raportua nga shumë media se ai ishte trajtuar për stres dhe ankth.

Megjithë doli që Milani i kishte ofruar në fakt Fiorentinas mundësinë për të nënshkruar me Paqueta deri në fund të sezonit, por ai përfundoi te MIlani.

Tani mbetet për tu parë nëse Chelsea dhe Milani mund të bien dakord për një shkëmbim të dobishëm të ndërsjellë që përfshin dy lojtarët, të cilët kanë një vlerë të kombinuar prej 75 milionë euro bazuar në tarifat e lartpërmendura. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top