SPORT

Përçarje e madhe te Milani

Ndarja në Milano midis atyre në nivelin e drejtorëve duket se po rritet më thellë.

Është raportuar nga La Gazzetta dello Sport të mërkurën se dritarja e transferimit të janarit u prek rëndë nga një njeri siç është Ivan Gazidis i cili bllokoi një numër të operacioneve që Zvone Boban dhe Paolo Maldini ishin të etur për të kryer.

Tani, sipas Alberto Cerutti të Calciomercato, Boban dhe Maldini janë përpjekur më të mirën për të shpëtuar sezonin – siç është bindja e Ibrahimovic për t’u rikthyer – Gazidis vazhdon të ketë një vizion tjetër, përcjell ORAinfo.

Cerutti pretendon se ish-shefi i Arsenalit ‘lëshoi’ në mediumin gjermane Bild lajmin për interesin për Rangnick si zëvendësim për Piolin, një javë para derbit.

Gazidis vetë nuk e ka mbrojtur kurrë publikisht Piolin apo punën e tij, kështu që është e qartë se në Milano ka dy palë me dallime të rrezikshme mes tyre: njëra me pasionin e Boban dhe Maldini, tjetra të ftohtë dhe të padukshëm – pa ndonjë përvojë teknike – të Gazidis .

Për kët..

Ndarja në Milano midis atyre në nivelin e drejtorëve duket se po rritet më thellë.

Është raportuar nga La Gazzetta dello Sport të mërkurën se dritarja e transferimit të janarit u prek rëndë nga një njeri siç është Ivan Gazidis i cili bllokoi një numër të operacioneve që Zvone Boban dhe Paolo Maldini ishin të etur për të kryer.

Tani, sipas Alberto Cerutti të Calciomercato, Boban dhe Maldini janë përpjekur më të mirën për të shpëtuar sezonin – siç është bindja e Ibrahimovic për t’u rikthyer – Gazidis vazhdon të ketë një vizion tjetër, përcjell KosovaToday.

Cerutti pretendon se ish-shefi i Arsenalit ‘lëshoi’ në mediumin gjermane Bild lajmin për interesin për Rangnick si zëvendësim për Piolin, një javë para derbit.

Gazidis vetë nuk e ka mbrojtur kurrë publikisht Piolin apo punën e tij, kështu që është e qartë se në Milano ka dy palë me dallime të rrezikshme mes tyre: njëra me pasionin e Boban dhe Maldini, tjetra të ftohtë dhe të padukshëm – pa ndonjë përvojë teknike – të Gazidis .

Për këtë arsye Maldini doli i hapur jo vetëm për të mbrojtur Piolin, por mbi të gjitha për t’u distancuar nga dëshirat e Gazidis me një frazë të qartë dhe të bujshme: “Rangnick nuk është i përshtatshëm për një klub si yni”.

Thashethemet në lidhje me daljen e Pioli ka të ngjarë të depërtojnë tek lojtarët, të cilët do të kenë edhe më pak nxitje për të luftuar dhe për të shpëtuar sezonin pas një fillimi katastrofik.

Raporti përfundon me thënien: “Edhe Boban dhe Maldini në klub nuk janë të mjaftueshëm nëse luftojnë kundër udhëheqësve të barabartë të mbivlerësuar, më mirë në shkatërrim sesa në ndërtim”, përfundon raporti. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top