SPORT

Përfundon telenovela, kjo pritet të jetë e ardhmja e ‘Pirlos së ri’

Brescia ka vendosur një çmim për yllin italian Sandro Tonali mes interesit të Juventusit, Interit dhe të tjerëve.

Calciomercato raporton se si presidenti i klubit të Brescia, Massimo Cellino, tashmë i ka thënë Juventus dhe Inter se lojtari do të kushtojë të paktën 55-60 milionë ëuro në afatin e ardhshëm të transferimit të verës, përcjell ORAinfo.

Napoli dhe AC Milan janë gjithashtu të interesuar për adoleshentin italian, i cili është një nga talentet më të lezetshëm të rinj në Serie A.

Tonali, i cili është kontraktuar me Brescia deri në vitin 2021, ka bërë 23 paraqitje në të gjitha garat e deritanishme këtë sezon për klubin Lombard, për gjithsej 2040 minuta.

Në atë kohë, ai ka shënuar një gol dhe ka siguruar katër asistime, me shumë krahasime tërheqëse midis tij dhe ish-legjendave të Italisë si Andrea Pirlo dhe Gennaro Gattuso.

19-vjeçari ka bërë tre paraqitje për Kombëtaren italiane nën Roberto Mancini. /ORAinfo/

Brescia ka vendosur një çmim për yllin italian Sandro Tonali mes interesit të Juventusit, Interit dhe të tjerëve.

Calciomercato raporton se si presidenti i klubit të Brescia, Massimo Cellino, tashmë i ka thënë Juventus dhe Inter se lojtari do të kushtojë të paktën 55-60 milionë ëuro në afatin e ardhshëm të transferimit të verës, përcjell KosovaToday.

Napoli dhe AC Milan janë gjithashtu të interesuar për adoleshentin italian, i cili është një nga talentet më të lezetshëm të rinj në Serie A.

Tonali, i cili është kontraktuar me Brescia deri në vitin 2021, ka bërë 23 paraqitje në të gjitha garat e deritanishme këtë sezon për klubin Lombard, për gjithsej 2040 minuta.

Në atë kohë, ai ka shënuar një gol dhe ka siguruar katër asistime, me shumë krahasime tërheqëse midis tij dhe ish-legjendave të Italisë si Andrea Pirlo dhe Gennaro Gattuso.

19-vjeçari ka bërë tre paraqitje për Kombëtaren italiane nën Roberto Mancini. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top