SPORT

Real Madrid ofron 80 milionë euro për yllin e Napolit

Real Madrid janë të interesuar në transferimin e yllit të Napolit.

Real Madrid ka filluar të tregohet skuadër serioze për transferimin e yllit të Napolit, Fabian Ruiz.

‘Los Blancos’ janë të gatshëm të shpenzojnë deri në 80 milionë euro për mesfushorin spanjoll, përcjell lajmi.

Ruiz është shndërruar në një lider te skuadra e Napolit, dhe paraqitjet e tij nuk kanë mundur të mos vërehen nga gjigantët evropian.

23 vjeçari po pëlqehet nga trajneri Zinedine Zidane, për të sjellë freski në mesfushë, kur dihet mosha e Luka Modric dhe paralajmërimi i Toni Kroos, që ka thënë se pensionimi nga futbolli, nuk është edhe larg.

Ruiz te Napoli është transferuar në vitin 2018, nga Real Betis.

Real Madrid janë të interesuar në transferimin e yllit të Napolit.

Real Madrid ka filluar të tregohet skuadër serioze për transferimin e yllit të Napolit, Fabian Ruiz.

Los Blancos’ janë të gatshëm të shpenzojnë deri në 80 milionë euro për mesfushorin spanjoll, përcjell lajmi.

Ruiz është shndërruar në një lider te skuadra e Napolit, dhe paraqitjet e tij nuk kanë mundur të mos vërehen nga gjigantët evropian.

23 vjeçari po pëlqehet nga trajneri Zinedine Zidane, për të sjellë freski në mesfushë, kur dihet mosha e Luka Modric dhe paralajmërimi i Toni Kroos, që ka thënë se pensionimi nga futbolli, nuk është edhe larg.

Ruiz te Napoli është transferuar në vitin 2018, nga Real Betis.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top