SPORT

Rezultatet e 8 ndeshjeve të luajtura sot, ja sa gola u shënuan

Kanë përfunduar edhe tetë ndeshje të vlefshme për eliminatoret e Euro 2020, të luajtura në kuadër të grupeve D, F dhe J.

Kombëtarja e Italisë i është bashkuar Belgjikës duke prerë biletën për Kampionatin Evropian, pasi edhe matematikisht ka siguruar kualifikimin, shkruan lajmi.net.

‘Azzurri’ fituan tri pikë kundër kombëtares së Greqisë, duke shënuar fitore me rezultatin 2:0, me golat e Jorginho e Bernardeschi.

Befasia e mbrëmjes ishte Norvegjia, e cila arriti t’i marr barazim kombëtares së Spanjës, duke e ndalur me rezultatin 1:1.

Kurse, në ndeshjet e luajtura nga ora 18:00, vëmendja ishte tek ndeshja Danimarkë – Zvicër, ku danezët fituan me rezultat 1:0, duke i vështirësuar punët për kualifikimin e helvetikëve.

Më poshtë mund t’i shihni rezultatet e të gjitha ndeshjeve të luajtura sot, në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020.

Kanë përfunduar edhe tetë ndeshje të vlefshme për eliminatoret e Euro 2020, të luajtura në kuadër të grupeve D, F dhe J.

Kombëtarja e Italisë i është bashkuar Belgjikës duke prerë biletën për Kampionatin Evropian, pasi edhe matematikisht ka siguruar kualifikimin, shkruan lajmi.net.

‘Azzurri’ fituan tri pikë kundër kombëtares së Greqisë, duke shënuar fitore me rezultatin 2:0, me golat e Jorginho e Bernardeschi.

Befasia e mbrëmjes ishte Norvegjia, e cila arriti t’i marr barazim kombëtares së Spanjës, duke e ndalur me rezultatin 1:1.

Kurse, në ndeshjet e luajtura nga ora 18:00, vëmendja ishte tek ndeshja Danimarkë – Zvicër, ku danezët fituan me rezultat 1:0, duke i vështirësuar punët për kualifikimin e helvetikëve.

Më poshtë mund t’i shihni rezultatet e të gjitha ndeshjeve të luajtura sot, në kuadër të kualifikimeve të Euro 2020.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top