SPORT

San Siro thyen rekordin e madh para ndeshjes Milan- Juventus

Sot në mbrëmje do të luhet ndeshja e parë gjysmëfinale e Coppa Italia midis Milan dhe Juventus dhe do të zhvillohet në San Siro.

Të dy palët kërkojnë të kërcejnë nga zhgënjimi, çka pritet të bëjë të jetë jë lojë interesante.

Sipas raporteve të MilanNeës, loja do të përshkojë historinë para se të luhej, përcjell ORAinfo.

Në fakt, pasi që më shumë se 70 mijë shikues pritet të jenë në stadium sot, çka do dtë thoë se do të jenë numrat më të lartë të pjesëmarrjes në një gjysmëfinale të Coppa Italia ndonjëherë.

Ky numër i madh i tifozëve mund të ndihmojë Milanin të rimarrë besimin pas humbjes së ashpër kundër Interit të dielën.

Sigurisht, një fitore kundër Juventusit do të tregonte se ata janë akoma në rrugën e duhur, megjithëse rruga mbetet e gjatë. /ORAinfo/

Sot në mbrëmje do të luhet ndeshja e parë gjysmëfinale e Coppa Italia midis Milan dhe Juventus dhe do të zhvillohet në San Siro.

Të dy palët kërkojnë të kërcejnë nga zhgënjimi, çka pritet të bëjë të jetë jë lojë interesante.

Sipas raporteve të MilanNeës, loja do të përshkojë historinë para se të luhej, përcjell KosovaToday.

Në fakt, pasi që më shumë se 70 mijë shikues pritet të jenë në stadium sot, çka do dtë thoë se do të jenë numrat më të lartë të pjesëmarrjes në një gjysmëfinale të Coppa Italia ndonjëherë.

Ky numër i madh i tifozëve mund të ndihmojë Milanin të rimarrë besimin pas humbjes së ashpër kundër Interit të dielën.

Sigurisht, një fitore kundër Juventusit do të tregonte se ata janë akoma në rrugën e duhur, megjithëse rruga mbetet e gjatë. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top