SPORT

Tifozët e kritikojnë, Suso befason me deklaratën e tij

Pas një fillimi të dobët të sezonit, disa lojtarë të AC Milan kanë marrë kritika të rënda për shfaqjet.

Suso është një nga këta lojtarë, pasi besnikët e kuqezinjve presin më shumë nga anësori i tyre spanjoll, i cili ka qenë kyç për ekipin në dy vitet e fundit.

Sidoqoftë, si shumë prej lojtarëve, ai nuk ka pasur një fillim të mirë në këtë fushatë, por mori një hakmarrje kur shënoi golin fitues kundër SPAL. Fatkeqësisht, ai u lëndua dhe nuk mund të vazhdonte momentin pozitiv kundër Lazio ,përcjell ORAinfo.

Në një intervistë për Sportweek , Suso deklaroi se e kupton atë kritikë. Megjithatë, ai gjithashtu u bëri thirrje tifozëve që t’i besojnë, ndërsa konfirmuan se ai mund të ishte larguar nga klubi.

“Tifozët kanë të drejtë. Unë nuk jam duke bërë mirë dhe as skuadra. Sidoqoftë, nuk mendoj se duhet të dëshmoj asgjë. Njerëzit e dinë se çfarë mund të bëj. Nëse më kritikojnë, kjo është për shkak se ata presin mua të bëj më shumë dhe të di që mund të bëj më shumë.

“Nëse një futbollist nuk..

Pas një fillimi të dobët të sezonit, disa lojtarë të AC Milan kanë marrë kritika të rënda për shfaqjet.

Suso është një nga këta lojtarë, pasi besnikët e kuqezinjve presin më shumë nga anësori i tyre spanjoll, i cili ka qenë kyç për ekipin në dy vitet e fundit.

Sidoqoftë, si shumë prej lojtarëve, ai nuk ka pasur një fillim të mirë në këtë fushatë, por mori një hakmarrje kur shënoi golin fitues kundër SPAL. Fatkeqësisht, ai u lëndua dhe nuk mund të vazhdonte momentin pozitiv kundër Lazio ,përcjell KosovaToday.

Në një intervistë për Sportweek , Suso deklaroi se e kupton atë kritikë. Megjithatë, ai gjithashtu u bëri thirrje tifozëve që t’i besojnë, ndërsa konfirmuan se ai mund të ishte larguar nga klubi.

“Tifozët kanë të drejtë. Unë nuk jam duke bërë mirë dhe as skuadra. Sidoqoftë, nuk mendoj se duhet të dëshmoj asgjë. Njerëzit e dinë se çfarë mund të bëj. Nëse më kritikojnë, kjo është për shkak se ata presin mua të bëj më shumë dhe të di që mund të bëj më shumë.

“Nëse një futbollist nuk kritikohet, kjo është për shkak se tifozët nuk presin asgjë. Unë me të vërtetë më pëlqen këtu në Milano. Mund të kisha lënë për dy vjet me radhë por nuk e bëra. Unë mbeta këtu sepse doja të Për fansat mund të them vetëm se duhet të më besojnë, “përfundoi ai.

Të Dielën në mbrëmje, njerëzit e Piolit do të përballen me Juventusin dhe Suso pritet të luajë që nga fillimi. Shpresojmë, ai mund të rikthehet në maksimumin e tij pasi kuqezinjtë sigurisht kanë nevojë për të./KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top