SPORT

Zbulohet plani i Barcelonën për të nënshkruar me Neymarin

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu është i gatshëm të bëjë sakrifica për ta rikthyer yllin brazilian Neymar në klub.

Gazeta spanjolle El Confidencial, detajon se se presidenti Blaugrana e ka bërë të qartë se ai është i gatshëm të shesë një ose dy lojtarë në mënyrë që të financojë blerjen e 28-vjeçarit brazilian, i cili është kontraktuar me Paris Saint Germain deri në vitin 2022, përcjell ORAinfo.

Neymar u bashkua me Klubi Ligue 1 nga klubi katalanas në verën e vitit 2017 për tarifën rekord botërore prej 222 milionë euro.

28-vjeçari sulmues brazilian bëri 186 paraqitje për Barcelona në katër sezonet e tij atje.

Në atë kohë, ai shënoi 105 gola dhe siguroi 76 asistime në të gjitha garat, duke formuar një partneritet të frikshëm me Luis Suarez dhe Lionel Messi.

Ai ka luftuar me lëndime ndërsa në kryeqytetin francez, duke e bërë atë të humbasë 61 ndeshje me një sërë dëmtimesh të ndryshme. /ORAinfo/

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu është i gatshëm të bëjë sakrifica për ta rikthyer yllin brazilian Neymar në klub.

Gazeta spanjolle El Confidencial, detajon se se presidenti Blaugrana e ka bërë të qartë se ai është i gatshëm të shesë një ose dy lojtarë në mënyrë që të financojë blerjen e 28-vjeçarit brazilian, i cili është kontraktuar me Paris Saint Germain deri në vitin 2022, përcjell KosovaToday.

Neymar u bashkua me Klubi Ligue 1 nga klubi katalanas në verën e vitit 2017 për tarifën rekord botërore prej 222 milionë euro.

28-vjeçari sulmues brazilian bëri 186 paraqitje për Barcelona në katër sezonet e tij atje.

Në atë kohë, ai shënoi 105 gola dhe siguroi 76 asistime në të gjitha garat, duke formuar një partneritet të frikshëm me Luis Suarez dhe Lionel Messi.

Ai ka luftuar me lëndime ndërsa në kryeqytetin francez, duke e bërë atë të humbasë 61 ndeshje me një sërë dëmtimesh të ndryshme. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top