Temperatura minus, ky është parashikimi i motit për sot

Shpërndaje

Moti sot, vranët dhe me diell

Edhe sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe relativisht i ftohtë.

Gjatë ditës së sotme nuk pritet të ketë reshje shiu dhe bore sikurse gjatë së mërkurës.

Meteorologët parashohin gjatë ditës së sotme të ketë edhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-9 m/s.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip