Temperatura të papritura na presin nesër

Shpërndaje

Nesër mot pranverorë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për nesër.

Sipas IHK-sëTë dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip