Tërmet i fortë në Greqi

Dirdhje të tokës janë ndier në shtetin e Greqisë.

Një tërmet i fortë ka shkundur sërish shtetin helen.

Mediat greke raportojnë se tërmeti ishte me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter dhe është shënuar në Kretë.

Epiqendra ka qenë 5 kilometra në verilindje të Arkalochorit, Heraklion, Kretë, dhe thellësia ishte 13.8 kilometra.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip