Tërmet i fuqishëm në Maqedoni, dridhjet ndjehen edhe në Shqipëri

Shpërndaje

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Lëkudje tërmeti janë ndjerë në vendin tonë. Deri tani raportohet se magnituda ishte 3.8 e shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ishte Maqedoninë e Veriut.

Më konkretisht, epiqendra ka qenë 20 kilometra në juglindje të Gostivarit, me thellësi rreth 10 kilometra. Ndërkohë lëkundjet janë ndjerë në Shkodër dhe Peshkopi.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip