Tërmeti dridh Shqipërinë

Shpërndaje

Një tërmet 5.3 ballë ka ndodhur në Greqi pak minuta më parë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në vendin tonë, kryesisht në Korçë dhe Tiranë.

Tërmeti ka ndodhur në thellësi vetëm 2.9 km, 17 km në juglindje të Elasonës.

Sipas informacioneve lëkundjet janë ndjerë në të gjithë zonën e Larisës. /TCH/

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip