Theren me thikë 8 persona në Suedi, dyshohet për sulm terrorist

Tetë persona theren me thikë në Suedi, dyshohet për sulm terrorist.

Së paku tetë persona janë therur në një sulm që dyshohet të jetë terrorist, njofton Policia e Suedisë.

Rasti ka ndodh rreth orës 15:00, shkruan Euronews.

Një i dyshuar, afër të 20-ve është qëlluar nga policia në vendin e ngjarjes afër Bangårdsgatan, dhe është arrestuar.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip