Vdes kryetari i kësaj komune

Vdes kryetari i Zagrebit

Kryetari i Bashkisë së Zagrebit, Milan Bandiç pas një sulmi në zemër.

Ai ishte kryetari i kryeqytetit me jetëgjatë në botë. Bandiç ishte në moshën 66 vjeçare, përcjell Gazeta Express.

Lajmi për vdekjen e kryebashkiakut të Zagrebit Milan Bandić u bë me dije nga autoritetet zyrtare të qytetit në orët e hershme të së dieles.

“Me pikëllim të thellë, ne informojmë bashkëqytetarët tanë, bashkëpunëtorët, miqtë, Zagrebin dhe publikun Kroat se papritmas, sot, 28 Shkurt, në moshën 66 vjeç, Kryetari i Qytetit të Zagrebit, Z. Milan Bandić, vdiq nga një sulm në zemër”, u tha në njoftim.

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip