Vdes nga kanceri nëna e Melinda Ademit

Ka vdekur nëna e Melinda Ademit.

Reperja e njohur shqiptare ka bërë të ditur se ajo humbi nënën e saj para disa ditësh nga beteja me kancerin, shkruan lajmi.net.

Lajmin e bëri të ditur përmes një postimi të bërë në Instagram se nëna e saj ka ndërruar jetë nga një betejë e gjatë me kancerin.

Ajo shkroi një dedikim mjaft emocionues duke e falënderuar atë që ka qëndruar këto 6 vite për t`u përkujdesur për të.

“Më 3 Mars 2021, nëna ime e dashur Zonja Ademi ndërroi jetë nga beteja e saj me kancerin e gjirit në moshën 50 vjeç. Ky është mesazhi më i vështirë që kam shkruar ndonjëherë, dhe fjalët nuk mund të përshkruajnë trishtimin që ndiej Ditët e kaluara kanë qenë ditët më të vështira të jetës sime, dhe unë po mbledh forcat e mia për të shkruar këtë post kushtuar asaj sepse bota meriton të dijë për nënën time të mahnitshme, dhe sa fort luftoi dhe dashuroi.

Mami ti je gruaja më e fortë që njoh, ti je shoqja ime më e mirë dhe gjithmonë mund të mbështetem tek ti që të jesh aty për mua për çdo gjë. Ne gjithmonë flisnim për gjithçka, dhe unë jam aq e nderuar sa që ju njoha vërtet, dhe që isha në gjendje të marr ndihmën dhe udhëzimet tuaja. Ju keni luftuar aq shumë për dashurinë tuaj me babin, për të rritur të 4 fëmijët tuaj dhe për t’u siguruar që të gjithë ne të jemi kujdesur. Ju qëndruat aq fort për gjashtë vitet e fundit për ne, dhe unë jam shumë mirënjohëse që ju quaja nëna ime.

Mami faleminderit shumë që më inkurajove të ndjek karrierën time dhe faleminderit që më mbështete dhe më kuptove. Gjithë jetën time gjithçka që kam dashur ndonjëherë ishte të të bëja krenar dhe e di që ti je krenare për mua. Unë premtoj se do të vazhdoj trashëgiminë tuaj për të qenë gruaja më e fortë dhe më e palodhur, ashtu si ju.

Të dua mama, do të më marrë malli për të folur me ty për orë të tëra, por e di tani që më në fund je në paqe. E di që do të më shikoni nga lart dhe do të më mbroni ashtu si keni bërë gjithmonë ..

Lamtumir mama jem, e di qe do te shihemi ne perseri ne xhenet”, shkroi Melinda

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip