Votimi drejt fundit, 328 delegatë po vendosin për kryetarin e ri të LDK-së

Shpërndaje

Ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

328 delegatë në Kuvendin e sotëm zgjedhor pritet të vendosin për të parin e partisë.

Këtë pozitë po pretendojnë ta marrin Lumir Abdixhiku, Lutfi Haziri ose Besian Mustafa si tri kandidaturat zyrtare për kryetar.

Ndryshe kjo është hera e parë që në kuti gjenden tre emra kandidues dhe kësisoj rezultati në zgjedhjet e brendshme të LDK-së do të jetë mjaftë befasues.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip