VV fitoi me 50 për qind, Visar Ymeri për ish-partinë e tij

Shpërndaje

Visar Ymeri ka disa fjalë për LVV-në.

Ish-kryetari Vetëvendosjes, Visar Ymeri, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në twitter, ka komentuar fitoren e ish-partisë së tij.

Ymeri e uroi VV-në, por tha se edhe të fitosh 50% është përgjegjësi e madhe.

Tutje, ai tha se Vetëvendosje ka rastin ta drejtojë vendin drejt një transformimi ekonomik dhe shoqëror, pa pasur nevojë kompromisi programor me ndonjë parti tjetër.

Postimi i plotë i Ymerit:

Rezultati u çertifkua. LVV’së Urime! 50% është përgjegjësi e madhe. VV ka shansin ta drejtojë vendin drejt transformimit ekonomik e shoqëror. Pa nevojë kompromisi programor.

Kosova ka nevojë për barazi, zhvillim dhe drejtësi. Ndërkohë i kthehemi normalitetit pandemik.

Shpërndaje

Lajmet e fundit qe mund ti lexoni...
Lajme te ndryshme te rendeishme shqip