TECH

bg
Windows 12 do të lansohet në treg verën e ardhshme?

Windows 12 do të lansohet në treg verën e ardhshme?

Sipas një raporti të fundit, Windows 12 do të dalë në treg verën e ardhshme, në...

bg
Apple dëshiron të merret me ata që shikojnë në telefonin tuaj

Apple dëshiron të merret me ata që shikojnë në telefonin...

Apple dëshiron të parandalojë situatat, kur të tjerët shikojnë mbi supe ndërsa përdorni...

bg
Publikohet traileri i GTA 6, video-loja lansohet në vitin 2025

Publikohet traileri i GTA 6, video-loja lansohet në vitin...

Rockstar Games ka publikuar trailerin e lojës së shumëpritur Grand Theft Auto 6,...

bg
10 erëzat më efikase për të larguar mushkonjat

10 erëzat më efikase për të larguar mushkonjat

Në tregje ka shumë zgjidhje kundër problemit të mushkonjave por zakonisht këto zgjidhje...

bg
Çfarë ndodh me trupin tuaj kur e urreni punën

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur e urreni punën

Të gjithë kanë ditë të këqija në punë, por ka shenja ndaj të cilave punonjësit duhet...

bg
Vera dhe çokollata e zezë ngadalësojnë plakjen

Vera dhe çokollata e zezë ngadalësojnë plakjen

Përfitimet e shumta të verës së kuqe dhe çokollatë të errët besohet të jenë rezultat...

bg
Sinjalet që trupi çon kur keni mungesë të Vitaminës C

Sinjalet që trupi çon kur keni mungesë të Vitaminës C

Vitamina C është jashtëzakonisht e rëndësishme për shëndetin e trupit tuaj. Ju duhet...

bg
Google heq aplikacionin “që ndihmon njerëzit të bojkotojnë kompanitë e lidhura me Izraelin”

Google heq aplikacionin “që ndihmon njerëzit të bojkotojnë...

Google ka larguar nga Play store një aplikacion, i cili i ndihmon njerëzit të bojkotojnë...

bg
Pavarësisht nga një fitim i raportuar së fundmi, Spotify do të largojë nga puna pothuajse 20 për qind të fuqisë punëtore

Pavarësisht nga një fitim i raportuar së fundmi, Spotify...

Aplikacioni popullor i transmetimit të muzikës, Spotify, do të shkurtojë pothuajse...

bg
A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e...

Sulmi i Elon Musk ndaj reklamuesve që bojkotojnë X, i njohur më parë si Twitter,...

bg
Ushqimet që nuk lejohen para gjumit dhe ato që preferohen

Ushqimet që nuk lejohen para gjumit dhe ato që preferohen

Një gjumë i mirë i natës është i rëndësishëm jo vetëm për shëndetin tuaj, por edhe...

bg
Shtatë shenja që ju keni një inteligjencë mbi mesataren

Shtatë shenja që ju keni një inteligjencë mbi mesataren

Shkenca na thotë gjithmonë gjëra të reja për veten tonë, që herë na ngatërrojnë,...

bg
Si duhet të reagoni kur dikush po flirton me partnerin tuaj?

Si duhet të reagoni kur dikush po flirton me partnerin...

Lidhja juaj po shkon mirë dhe ju jeni shumë të dashuruar, por ka një problem të...

bg
Not kundër celulitit, të rinjtë rusë e ushtrojnë në ujëra të akullta

Not kundër celulitit, të rinjtë rusë e ushtrojnë në ujëra...

Noti në ujëra të akullta është njëhësuar për një kohë të gjatë me moshat më të thyera,...

bg
Meta mbyll mijëra llogari false në Kinë

Meta mbyll mijëra llogari false në Kinë

Kompania e rrjeteve sociale të Metas ka bërë të ditur se ka mbyllur një rrjet me...

bg
Microsoft lanson funksionin për gjenerimin e imazheve nga teksti, do të jetë i integruar në Paint

Microsoft lanson funksionin për gjenerimin e imazheve nga...

Microsoft po lanson zyrtarisht funksionin e tij me AI që gjeneron imazhe, i quajtur...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.