BOTA

bg
Izraeli urdhëroi evakuime nga pjesë të qytetit të dytë më të madh të Gazës

Izraeli urdhëroi evakuime nga pjesë të qytetit të dytë...

Izraeli u bëri thirrje të hënën banorëve që jetojnë në një pjesë të qytetit të dytë...

bg
Shërbimet e telekomunikacionit u ndërpritën plotësisht në të gjithë Rripin e Gazës

Shërbimet e telekomunikacionit u ndërpritën plotësisht...

Kompania palestineze e telekomunikacionit (PalTel) ka bërë të ditur se të gjitha...

bg
E vështirë arritja e një armëpushimi të ri me Hamasin

E vështirë arritja e një armëpushimi të ri me Hamasin

Izraeli dhe Hamasi nuk janë ende të gatshëm të rikthehen në tryezën e bisedimeve...

bg
Meloni i kërkoi Vuçiqit në Beograd njohjen e Kosovës

Meloni i kërkoi Vuçiqit në Beograd njohjen e Kosovës

Vizita e kryeministres italiane Giorgia Meloni te presidenti Aleksandar Vuçiq, dje...

bg
Gjermania zgjati kontrollet kufitare me Poloninë, Çekinë dhe Zvicrën

Gjermania zgjati kontrollet kufitare me Poloninë, Çekinë...

Gjermania po zgjat kontrollet e përkohshme kufitare me Poloninë, Republikën Çeke...

bg
Shtëpia e Bardhë paralajmërim urgjent Kongresit për miratimin e fondeve për Kievin

Shtëpia e Bardhë paralajmërim urgjent Kongresit për miratimin...

Administriata e Presidentit Biden i dërgoi të hënën një paralajmërim urgjent Kongresit...

bg
Presidenti bullgar Radev i vuri veto ligjit që mundësonte dërgimin e paisjeve të blinduara në Ukrainë

Presidenti bullgar Radev i vuri veto ligjit që mundësonte...

Presidenti bullgar Rumen Radev vuri veton sot për dërgimin e pajisjeve të blinduara...

bg
Është rritur në 15.899 numri i të vrarëve nga sulmet izraelite në Gaza, 70 për qind gra dhe fëmijë

Është rritur në 15.899 numri i të vrarëve nga sulmet izraelite...

Numri i të vrarëve në sulmet izraelite u rrit me 376 në 15.899. 70 për qind e të...

bg
Erdogan në një vizitë historike në Athinë, do të takohet me Mitsotakisin

Erdogan në një vizitë historike në Athinë, do të takohet...

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan do të jetë në Athinë këtë javë për një takim...

bg
Ushtria izraelite goditi 200 lokacione në Gaza gjatë natës

Ushtria izraelite goditi 200 lokacione në Gaza gjatë natës

Ushtria izraelite njoftoi se gjatë natës goditi rreth 200 lokacione në Rripin e...

bg
IA mund të parashikojë infarktet e zemrës

IA mund të parashikojë infarktet e zemrës

Revolucion në kardiologji: Inteligjenca artificiale mund të parashikojë që dhjetë...

bg
Tërmet në Sërbi, tronditet edhe Bullgaria

Tërmet në Sërbi, tronditet edhe Bullgaria

Sot rreth orës 9:30 në Petrovac të Sërbisë ka goditur tërmet i shkallës 3.8. Slavica...

bg
Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy...

Një burrë ka vdekur dhe dy persona të tjerë janë plagosur, si pasojë e një sulmi...

bg
Gjykatësja rrëzoi pretendimin e ish-Presidentit Trump se gëzon imunitet

Gjykatësja rrëzoi pretendimin e ish-Presidentit Trump se...

Ish-Presidenti Donald Trump nuk ka imunitet nga akuzat penale për veprimet që ndërmori...

bg
Tërmet me fuqi 7.6 shkallë goditi Filipinet, paralajmërim për cunami

Tërmet me fuqi 7.6 shkallë goditi Filipinet, paralajmërim...

Një tërmet i fuqishëm me 7,6 shkallë e ka goditur Mindanaon, ishullin e dytë më...

bg
Video nga pista e Munihut, bora e madhe pamundësoi fluturimet

Video nga pista e Munihut, bora e madhe pamundësoi fluturimet

Fluturimet në aeroportin e Mynihut, në jug të Gjermanisë, janë pezulluar deri në...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.