BOTA

bg
Ushtria izraelite shënjestroi ambulancën në Rafah, u vranë 2 punonjës të shëndetësisë

Ushtria izraelite shënjestroi ambulancën në Rafah, u vranë...

Ministria palestineze e Shëndetësisë në Gaza njoftoi se Izraeli qëlloi një ambulancë...

bg
SHBA, u pushua nga puna infermierja që cilësoi “gjenocid” ngjarjet në Gaza

SHBA, u pushua nga puna infermierja që cilësoi “gjenocid”...

Një infermiere në New Yort të SHBA-së u pushua nga puna nga drejtuesit e spitalit...

bg
Izraeli tha se ka marrë nën kontroll një zonë kyçe të kufirit të Gazës me Egjiptin

Izraeli tha se ka marrë nën kontroll një zonë kyçe të kufirit...

Ushtria izraelite tha se ka marrë nën kontroll një korridor strategjik përgjatë...

bg
Macron: Franca “gati” të njohë një shtet palestinez

Macron: Franca “gati” të njohë një shtet palestinez

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se është gati të njohë një shtet palestinez,...

bg
Presidenti Biden zhvendosi vëmendjen nga luftrat tek çështjet e brendshme

Presidenti Biden zhvendosi vëmendjen nga luftrat tek çështjet...

Pesë muaj para zgjedhjeve presidenciale të nëntorit në Shtetet e Bashkuara, duket...

bg
Është rritur në 36.171 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite në Gaza

Është rritur në 36.171 numri i palestinezëve të vrarë nga...

Është rritur në 36.171 numri i palestinezëve të vrarë në sulmet e ushtrisë izraelite...

bg
Suedi, në kopshtin e një xhamie është lënë një derr i ngordhur

Suedi, në kopshtin e një xhamie është lënë një derr i ngordhur

Raportohet se në kopshtin e një xhamie në Skövde të Suedisë është lënë një derr...

bg
Policia kontrolloi zyrat e Parlamentit Evropian për ndërhyrjen e dyshuar ruse

Policia kontrolloi zyrat e Parlamentit Evropian për ndërhyrjen...

Zyra e Prokurorit Federal në Belgjikë tha se policia ka kryer kontrolle në rezidencën...

bg
Suedia i dha ndihmë ushtarake Ukrainës në vlerë prej 1.3 miliard dollarësh

Suedia i dha ndihmë ushtarake Ukrainës në vlerë prej 1.3...

Qeveria e Suedisë njoftoi më 29 maj për paketën më të madhe të saj të ndihmës ushtarake...

bg
Sulmet izraelite vranë të paktën 37 palestinezë në Gazë

Sulmet izraelite vranë të paktën 37 palestinezë në Gazë

Granatimet dhe sulmet ajrore izraelite kanë vrarë të paktën 37 persona, shumica...

bg
“Të gjithë sytë kah Rafah”, kuptimi i fotos virale në Instagram

“Të gjithë sytë kah Rafah”, kuptimi i fotos virale në Instagram

“Të gjithë sytë kah Rafah”. Ky slogan është kthyer në 24 orët e fundit në një simbol...

bg
Aksident i rëndë trafiku në Serbi mes një autobusi dhe një veture, ka të vdekur dhe mbi 20 të lënduar (Video)

Aksident i rëndë trafiku në Serbi mes një autobusi dhe...

Drejtuesi i një automjetipasagjerësh ka humbur jetën sot në mëngjes në një përplasje...

bg
Spanja, Irlanda dhe Norvegjia, njohën zyrtarisht shtetin e Palestinës

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia, njohën zyrtarisht shtetin...

SPANJA, IRLANDA DHE NORVEGJIA NJOHIN SHTETIN PALESTINAN

bg
Melinda French Gates do të dhurojë një miliardë dollarë për nismat për mbështetjen e grave dhe vajzave në mbarë botën

Melinda French Gates do të dhurojë një miliardë dollarë...

Melinda French-Gates njoftoi sot se planifikon të dhurojë 1 miliard dollarë gjatë...

bg
Ministrat e Mbrojtjes së BE-së diskutojnë për ndihmë të mëtejshme ushtarake për Ukrainën

Ministrat e Mbrojtjes së BE-së diskutojnë për ndihmë të...

Ministrat e mbrojtjes të Bashkimit Evropian po mbajnë një takim në Bruksel, në përpjekje...

bg
Rëndësia e fesë së kandidatëve në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Rëndësia e fesë së kandidatëve në zgjedhjet presidenciale...

Nëse kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara pyeten se cili është më fetar,...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.