SHENDETI

bg
Mitet e rreme rreth ushqimit dhe metabolizmit

Mitet e rreme rreth ushqimit dhe metabolizmit

Përse shëndeoshemi? Kjo është një nga ato pyetjet “ekzistenciale” që të gjithë ne,...

bg
Terapistët këshillojnë: Nëse dëshironi një marrëdhënie të shëndetshme me fëmijët tuaj, duhet t’i bëni këto dy gjëra

Terapistët këshillojnë: Nëse dëshironi një marrëdhënie...

Shumica e prindërve duan vetëm më të mirën për fëmijët e tyre. Qëllimi i tyre është...

bg
10 Analizat shëndetësore që gratë mbi 40 vjeç duhet të kryejnë patjetër

10 Analizat shëndetësore që gratë mbi 40 vjeç duhet të...

Shumë njerëz nuk e trajtojnë shëndetin e tyre me seriozitetin që meriton. Akoma...

bg
“#Menstruacioni i parë” të hënën në Qendrën Kulturore Rinore Shkup

“#Menstruacioni i parë” të hënën në Qendrën Kulturore Rinore...

Të hënën, më 27 maj, Dita Ndërkombëtare e Higjienës Menstruale do të shënohet me...

bg
11 arsyet pse sapuni natyral është më i mirë se ai industrial

11 arsyet pse sapuni natyral është më i mirë se ai industrial

Sapunët industrial dhe produkte të tjera të bukurisë e kanë bërë industrinë kozmetike...

bg
Dushi i ftohtë, i mirë apo i keq për shëndetin tuaj?

Dushi i ftohtë, i mirë apo i keq për shëndetin tuaj?

Besohet se dushi i ftohtë ka shumë përfitime shëndetësore. Ndërsa hulumtimet tregojnë...

bg
Dushi i ftohtë i mirë apo i keq për shëndetin tuaj?

Dushi i ftohtë i mirë apo i keq për shëndetin tuaj?

Besohet se dushi i ftohtë ka shumë përfitime shëndetësore. Ndërsa hulumtimet tregojnë...

bg
Java e Shëndetit të Gruas në RMV: Kontrollet e rregullta gjinekologjike janë kyçe për zbulimin e sëmundjeve

Java e Shëndetit të Gruas në RMV: Kontrollet e rregullta...

Shoqata e Gjinekologëve dhe Obstetërve (SHQO) në Maqedoninë e Veriut e shënoi sot...

bg
Deri më 9 maj në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 553 raste me kollën e madhe

Deri më 9 maj në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 553...

Pesëmbëdhjetë raste të reja me pertusis apo kollës së mirë, janë raportuar në periudhën...

bg
Diabeti i nënës lidhet me rrezikun e ADHD te fëmijët

Diabeti i nënës lidhet me rrezikun e ADHD te fëmijët

Në një studim të publikuar së fundmi, shkencëtarët vlerësuan lidhjen midis diabetit...

bg
Alergjitë te fëmijët, rreth nesh ka shumë alergjenë për disa të padëmshme por për disa mund të jenë kërcënuese për jetën

Alergjitë te fëmijët, rreth nesh ka shumë alergjenë për...

Alergjia është një ndjeshmëri e shtuar e trupit ndaj disa substancave të njohura...

bg
Çfarë duhet të bëni kur fëmija përgjigjet në mënyrë të vrazhdë ose nuk ju bindet?

Çfarë duhet të bëni kur fëmija përgjigjet në mënyrë të...

Edhe pse shpesh dëgjojmë këshilla që prindërit duhet ta injorojnë këtë lloj sjelljeje,...

bg
Tre ushqimet që shkaktojnë celulit – zgjidhjet natyrale për ta trajtuar

Tre ushqimet që shkaktojnë celulit – zgjidhjet natyrale...

Celuliti ndodh kur indet në shtresën e lëkurës dobësohen dhe lejojnë formimin e...

bg
Sa sheqer duhet të konsumoni çdo ditë, guida e shëndetshme për çdo moshë

Sa sheqer duhet të konsumoni çdo ditë, guida e shëndetshme...

Sheqeri industrial është një ndër përbërësit më problematik për regjimin e çdo personi...

bg
Bëjeni dallimin: Çfarë janë testet gjinekologjike dhe çfarë është Pap testi?

Bëjeni dallimin: Çfarë janë testet gjinekologjike dhe çfarë...

Shumë gra shpesh ngatërrohen dhe besojnë se testet gjinekologjike janë të njëjta...

bg
Si të vendosni kufij dhe pse kjo është e rëndësishme për shëndetin tuaj mendor

Si të vendosni kufij dhe pse kjo është e rëndësishme për...

Kufijtë janë ato kufij që ne i identifikojmë për veten tonë dhe i zbatojmë përmes...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.