KOSOVA

bg
Haradinaj: Qeveria Kurti punojnë fshehtë me serbët

Haradinaj: Qeveria Kurti punojnë fshehtë me serbët

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se policia...

bg
Pritet ndryshim i motit nesër, këto do të jenë temperaturat

Pritet ndryshim i motit nesër, këto do të jenë temperaturat

Nesër në Kosovë pritet të kemi mot shumë të ndryshueshëm. Në mëngjes dhe paradite...

bg
Kosova vazhdon të ketë masa ndaj mallërave serbe, rriten çmimet

Kosova vazhdon të ketë masa ndaj mallërave serbe, rriten...

Masat ndaj mallrave serbe që vendosi Kosova, pas arrestimit të 3 policëve, janë...

bg
Për 12 vjet pesëdhjetë gra u vranë në Kosovë

Për 12 vjet pesëdhjetë gra u vranë në Kosovë

Ishte mbrëmja e 30 nëntorit, kur një grua shtatzënë u qëllua për vdekje në oborrin...

bg
Familjarët e Marigona Osmanit ndihen më të qetë pas dënimit me burgim të përjetshëm të Dardan Krivaqës

Familjarët e Marigona Osmanit ndihen më të qetë pas dënimit...

Mëngjesi i kësaj të premte i zbardhi nën ndjenjat më të forta, kaherë, familjarët...

bg
BE-ja mbështetë nismën e Qeverisë për tërheqjen e kryetarëve në veri përmes peticionit

BE-ja mbështetë nismën e Qeverisë për tërheqjen e kryetarëve...

BE-ja ka treguar gatshmëri që të ofrojë mbështetje ligjore dhe teknike për mbajtjen...

bg
Osmani në Istog viziton shtatoren e Rugovës, të moshuarit, familjen Imeraj e shtëpinë e familjes Josiq

Osmani në Istog viziton shtatoren e Rugovës, të moshuarit,...

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, pas vizitës që bëri në Istog, bëri të ditur...

bg
Asnjë dënim me burgim të përjetshëm nuk u bë i plotfuqishëm

Asnjë dënim me burgim të përjetshëm nuk u bë i plotfuqishëm

Dënimi maksimal ndaj një të akuzuari për vrasje të rëndë, sipas Kodit penal të Republikës...

bg
Policia inicion pesë raste ndaj pronarëve të lokaleve në Prizren për prishje të rendit dhe të qetësisë publike

Policia inicion pesë raste ndaj pronarëve të lokaleve në...

Janë inicuar pesë raste ndaj pronarëve të lokaleve ne sheshin “Shatërvan” në Prizren,...

bg
Kica-Xhelili për Udhëzimin Administrativ për largimin e kryetarëve: Do të ishte jokushtetues

Kica-Xhelili për Udhëzimin Administrativ për largimin e...

Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica – Xhelili, ka komentuar Udhëzimin Administrativ...

bg
Mësuesja e Marigonës: Mbes pa gjumë sa herë më kujtohet çka i ndodhi asaj

Mësuesja e Marigonës: Mbes pa gjumë sa herë më kujtohet...

Për gati dy vite ishte udhërrëfyesja e jetës së Marigonës. Por këtë të premte, mësuesja...

bg
Bilanc tragjik, për pesë ditë, katër të vdekur e qindra të lënduar në aksidente trafiku

Bilanc tragjik, për pesë ditë, katër të vdekur e qindra...

Katër persona të vdekur e qindra të lënduar është bilanci javor për aksidentet në...

bg
Për pesë ditë, katër të vdekur e shumë të lënduar në aksidente trafiku

Për pesë ditë, katër të vdekur e shumë të lënduar në aksidente...

Katër persona të vdekur e qindra të lënduar është bilanci javor për aksidentet në...

bg
Hapja e konkursit për 27 inspektorë të tregut, MINT tregon kriteret për aplikim

Hapja e konkursit për 27 inspektorë të tregut, MINT tregon...

MINT ka hapur sot konkurs për pranimin e 27 inspektorëve të tregut. Me këtë rast...

bg
Për pesë ditë, katër të vdekur e qindra të lënduar në aksidente trafiku

Për pesë ditë, katër të vdekur e qindra të lënduar në aksidente...

Katër persona të vdekur e qindra të lënduar është bilanci javor për aksidentet në...

bg
Sallahu ironizon me opozitën: LDK dhe PDK të mbajnë konferencë të përbashkët

Sallahu ironizon me opozitën: LDK dhe PDK të mbajnë konferencë...

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka ironizuar me dy partitë më të...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.