KOSOVA

bg
Spanja: Situata e Palestinës ndryshon prej asaj të Kosovës

Spanja: Situata e Palestinës ndryshon prej asaj të Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme e Spanjës ka thënë se situata e Kosovës me shtetin...

bg
Kryetari i Zveçanit për vitin e parë të punës: Ishim në objekt të vogël, por bëmë punë të mëdha

Kryetari i Zveçanit për vitin e parë të punës: Ishim në...

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, për FrontOnline ka folur për një vjetorin e punës...

bg
Nga 1 qershori bllokohet një pjesë e rrugës Kaçanik-Hani i Elezit

Nga 1 qershori bllokohet një pjesë e rrugës Kaçanik-Hani...

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka njoftuar se...

bg
Vetëdorëzohen në polici anëtarët e familjes Likaj, të dyshuarit për pla *gosjen në Prizren

Vetëdorëzohen në polici anëtarët e familjes Likaj, të dyshuarit...

Tre të dyshuarit për plagosjen e dyfishtë më 22 maj të këtij viti në Prizren, janë...

bg
Fillon punën Grupi Punues për ndryshim plotësimin e Kodit Penal të Kosovës

Fillon punën Grupi Punues për ndryshim plotësimin e Kodit...

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, sot ka kryesuar takimin e parë të...

bg
Më 3 qershor nisin renovimet në QMF-7, komuna: Banorët e lagjes Emshir/Kalabria të drejtohen në QMF tjera

Më 3 qershor nisin renovimet në QMF-7, komuna: Banorët...

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nga data 3 qershor do të nisin renovimet në QMF-7....

bg
Me kërkesë të MPB, MD nis punën për ashpërsimin e disa dënimeve dhe heqjen e atyre me gjoba

Me kërkesë të MPB, MD nis punën për ashpërsimin e disa...

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se ka filluar punën Grupi punues për ndryshim/plotësimin...

bg
AAK’së i kthehen dy zyrtarë, Haradinaj: Shans i mirë për Gjilanin ta ketë një qeverisje efikase e zhvillimore

AAK’së i kthehen dy zyrtarë, Haradinaj: Shans i mirë për...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur...

bg
Vlerësohet lartë puna e Hysen Sadriut, Zhubi: Bëri punë të jashtëzakonshme si drejtor i QKKTGJ-së

Vlerësohet lartë puna e Hysen Sadriut, Zhubi: Bëri punë...

Profesionist, të përkushtuar e me një humanizëm të rrallë, e kanë përkujtuar kolegët,...

bg
Zemaj hedh akuza të forta: Njerëz të VV-së dhe PDK-së të përfshirë në tenderin qindra milionësh për hekurudha

Zemaj hedh akuza të forta: Njerëz të VV-së dhe PDK-së të...

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka hedhur akuza të forta drejt partisë në pushtet...

bg
Rohde thotë se vizita e Sarrazin lidhet me Procesin e Berlinit: Pati diskutim të mirë e intensiv

Rohde thotë se vizita e Sarrazin lidhet me Procesin e Berlinit:...

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka njoftuar që kishte mysafirë në rezidencën...

bg
Hoti akuzon Qeverinë për abuzim me paranë publike: S’po shohim rezultate në ekonomi edhe pse i kanë shpenzuar 11 miliardë

Hoti akuzon Qeverinë për abuzim me paranë publike: S’po...

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas gjetjeve të organizatës “Demokraci...

bg
Aktakuzë ndaj personit që dyshohet se dhunoi 18-vjeçaren me aftësi të kufizuara mendore

Aktakuzë ndaj personit që dyshohet se dhunoi 18-vjeçaren...

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit Xh.D. nën...

bg
Prishtina merr pjesë në konferencën e 44-të të policisë së kryeqyteteve evropiane

Prishtina merr pjesë në konferencën e 44-të të policisë...

Në Tallin të Estonisë nga data 21 deri me 24 maj 2024, janë zhvilluar punimet konferencës...

bg
Çitaku: Edhe ne e duam dorëheqjen e Kurtit, por mundësia e vetme është shpërbërja e Kuvendit

Çitaku: Edhe ne e duam dorëheqjen e Kurtit, por mundësia...

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka deklaruar...

bg
Kurti takohet me Sarrazin në Rezidencën e Rohdes, flasin për Procesin e Berlinit

Kurti takohet me Sarrazin në Rezidencën e Rohdes, flasin...

Kryeministri Albin Kurti është takuar sot në mëngjes me Emisarin e Gjermanisë për...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.