MAQEDONIA

bg
Arsimi dhe kultura në vend numëro, KE-ja ia përsëriti ‘refrenin’ e vitit e kaluar Maqedonisë së Veriut

Arsimi dhe kultura në vend numëro, KE-ja ia përsëriti ‘refrenin’...

Asgjë, tekstualisht asgjë nuk është bërë për tre rekomandimet kyçe që i dha Komisioni...

bg
Ndërrimi i shpeshtë i kuadrove dhe skepticizmi i qytetarëve, pengesë për zhvillimin e digjitalizimit dhe transparencës në RMV

Ndërrimi i shpeshtë i kuadrove dhe skepticizmi i qytetarëve,...

Krijimi i repartit për mbrojtje të denoncuesve të korrupsionit, digjitalizimi i...

bg
Të shtunën paralajmërohet protestë masive, qytetarët kërkojnë drejtësi për Vanjën

Të shtunën paralajmërohet protestë masive, qytetarët kërkojnë...

Shkup, 5 dhjetor – Protesta masive “Drejtësia për Vanjën” organizohet nga qytetarët...

bg
Aleksandar Gjorçevski, babai i 14 vjeçares së vrarë, përfundoi në paraburgim në burgun e Shutkës

Aleksandar Gjorçevski, babai i 14 vjeçares së vrarë, përfundoi...

Aleksandar Gjorçevski, babai i 14 vjeçares së rrëmbyer dhe vrarë, Vanja, ka marrë...

bg
Ministria e Punëve të Brendshme shpalli fletëarrestim ndërkombëtar për Lupço Palevskin, të dyshuarin kryesor për vrasjen e 14 vjeçares

Ministria e Punëve të Brendshme shpalli fletëarrestim ndërkombëtar...

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut shpalli fletë-arrest ndërkombëtar...

bg
Vetëm sivjet gati tre mijë maqedonas kanë kërkuar pasaportë bullgare

Vetëm sivjet gati tre mijë maqedonas kanë kërkuar pasaportë...

Shkup, 4 dhjetor – Maqedonasit vazhdojnë të kërkojnë pasaporta bullgare. Vetëm sivjet,...

bg
Rasti i Vanja Gjorçevskas, opinioni i tronditur, bëjnë apel për dënim maksimal

Rasti i Vanja Gjorçevskas, opinioni i tronditur, bëjnë...

Shkup, 4 dhjetor – Vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska në mënyrën më të keqe...

bg
Ministria e Punëve të Brendshme shpalli fletë-arrest ndërkombëtar për Lupço Palevskin, të dyshuarin kryesor për vrasjen e 14 vjeçares

Ministria e Punëve të Brendshme shpalli fletë-arrest ndërkombëtar...

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut shpalli fletë-arrest ndërkombëtar...

bg
Caktohet masa e paraburgimit për të dyshuarin kryesor për vrasje që ndodhet në arrati

Caktohet masa e paraburgimit për të dyshuarin kryesor për...

Shkup, 4 dhjetor – Për të dyshuarin i cili ndodhet në arrati, me procedurë urgjente...

bg
Gërkovska: Të gjitha institucionet kompetente duhet ta përmbushin pjesën e tyre të detyrës që të kemi sistem efikas rezistent ndaj korrupsionit

Gërkovska: Të gjitha institucionet kompetente duhet ta...

Shkup, 4 dhjetor – Analizë e hollësishme e gjetjeve nga raporti i fundit i Komisionit...

bg
Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles...

Shkup, 4 dhjetor – Drejtori i inspektoratit shtetëror të arsimit Halit Ferati ka...

bg
Ministria e Punëve të Brendshme shpalli fletë-arrest ndërkombëtar për Lupço Palevskin, të dyshuarin kryesor për vrasjen e 24 vjeçares

Ministria e Punëve të Brendshme shpalli fletë-arrest ndërkombëtar...

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut shpalli fletë-arrest ndërkombëtar...

bg
Babai i Vanjës në gjykatë – kërkohet paraburgim!

Babai i Vanjës në gjykatë – kërkohet paraburgim!

Shkup, 4 dhjetor – Është sjellur pasditen e sotme para gjyqtarit për procedurë paraprake...

bg
Pamje nga momenti i sjelljes së babait të Vanjës në Gjykatën e Shkupit (VIDEO)

Pamje nga momenti i sjelljes së babait të Vanjës në Gjykatën...

Në orët e pasdites në hapësirat e Gjykatës Penale të  Shkupit është sjellën babai...

bg
Për rritjen e pagave në Maqedoninë e Veriut është planifikuar 10 përqind rritje e buxhetit për vitin 2024, paralajmëroi ministri Besimi

Për rritjen e pagave në Maqedoninë e Veriut është planifikuar...

Ministri për Financa në Maqedoninë e Veriut, Fatmir Besimi, ka sqaruar që në buxhetin...

bg
Estonia: Prezenca e Lavrovit në Shkup, “cirk”

Estonia: Prezenca e Lavrovit në Shkup, “cirk”

Talin, 4 dhjetor – Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Jashtme të Estonisë...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.