JETA

bg
Sonte “Nata e Kadrit”, nata më e shenjtë e vitit për myslimanët

Sonte “Nata e Kadrit”, nata më e shenjtë e vitit për myslimanët

Ky 5 prill, shënon Natën e Kadrit. Besimtarët, që e cilësojnë më të vlefshme se...

bg
Të dielën ndryshon ora, akrepat shkojnë një orë para

Të dielën ndryshon ora, akrepat shkojnë një orë para

Akrepat e orës do të lëvizin përpara natën ndërmjet të shtunës 30 dhe të dielës...

bg
Kjo është dita kur ndryshon ora

Kjo është dita kur ndryshon ora

Edhe disa ditë na ndajnë nga ndryshimi i orës verore, mes të shtunës 30 dhe të dielës...

bg
Kur ndryshon ora këtë javë dhe si lëvizin akrepat

Kur ndryshon ora këtë javë dhe si lëvizin akrepat

Të dielën e 29 tetorit ndryshon ora. Akrepat do të shkojnë 60 minuta mbrapa, ose...

bg
“Shqiptarja ia shiti virgjërinë sheikut për 50 mijë euro”, gazetarja tregon rastet

“Shqiptarja ia shiti virgjërinë sheikut për 50 mijë euro”,...

Gazetarja Aida Topalli ishte e ftuar këtë të enjte në emisioni “Good Morning Albanians”...

bg
Kjo është data kur do të ndërrohet ora

Kjo është data kur do të ndërrohet ora

Ora dimërore rikthehet të dielën më 29 tetor. Më pas do të lëvizim nga 3 në orën...

bg
Sëmundja që i mori jetën vajzës së Elvis Prisleyt është gjithnjë më e pranishme: Pesë simptoma që nuk duhet t’i injoroni

Sëmundja që i mori jetën vajzës së Elvis Prisleyt është...

Simptomat e sulmit në zemër te femrat dhe te meshkujt nuk janë të njëjta. Kjo është...

bg
Sa paracetamola bën t’i pini në ditë? Tejkalimi i kësaj doze mund të jetë vdekjeprurëse

Sa paracetamola bën t’i pini në ditë? Tejkalimi i kësaj...

Paracetamoli për shumicën është ndihma e parë kur ndiejnë dhembje, mirëpo assesi...

bg
Ky është vendi ku qepa kushton më shtrenjtë se mishi

Ky është vendi ku qepa kushton më shtrenjtë se mishi

Vendi ku qepa kushton më shtrenjtë se mishi. Rreth 13 dollarë për një kg qepë. Ky...

bg
500 euro për të rikthyer virgjërinë në këtë klinikë!

500 euro për të rikthyer virgjërinë në këtë klinikë!

Në emisionin “Goodmorning Albanians” në Euronews këtë të enjte u diskutua tema tabu...

bg
Pas konsumimit të darkës, sa duhet të presim për të fjetur?

Pas konsumimit të darkës, sa duhet të presim për të fjetur?

Sa duhet të presim për të fjetur pas konsumimit të darkës? Ekspertët kanë identifikuar...

bg
Vdes 14-vjeçarja, dyshohet se shkak u bë helmimi nga deodorant

Vdes 14-vjeçarja, dyshohet se shkak u bë helmimi nga deodorant

Ndërron jetë 14-vjeçarja, dyshohet se shkak u bë helmimi nga deodorant. Një 14-vjeçare...

bg
Ja kur do të ndodhë eklipsi hënor

Ja kur do të ndodhë eklipsi hënor

Të gjithë sytë nga qielli, ja kur do të ndodhë eklipsi hënor. Eklipsi penumbral...

bg
Këto janë përfitimet shëndetësore nga agjërimi

Këto janë përfitimet shëndetësore nga agjërimi

Përfitimet shëndetësore nga agjërimi. Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë...

bg
Meteoriti godet çatinë e shtëpisë, i madh sa një top tenisi

Meteoriti godet çatinë e shtëpisë, i madh sa një top tenisi

I madh sa një top tenisi, meteoriti godet çatinë e shtëpisë. Sipas ekspertëve, një...

bg
Kthehet në tragjedi dasma, shoferja e dehur aksidenton çiftin e sapomartuar, vdes nusja, dhëndri në gjendje kritike

Kthehet në tragjedi dasma, shoferja e dehur aksidenton...

Dasma kthehet në tragjedi, shoferja e dehur aksidenton çiftin e sapomartuar, vdes...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.