SHENDETI

bg
Rastet kur lëkura paralajmëron sëmundje

Rastet kur lëkura paralajmëron sëmundje

Lëkura është organi më i madh i trupit dhe si i tillë është çdo ditë në kontakt...

bg
Kolagjeni nuk dëmton rritjen e flokut tuaj, por ndoshta as edhe nuk e ndihmon

Kolagjeni nuk dëmton rritjen e flokut tuaj, por ndoshta...

Është shumë e vështirë të ndizni televizorin këto ditë pa pare ndonjë reklamë për...

bg
Politika mund të jetë e dëmshme për shëndetin tuaj, tregojnë hulumtimet

Politika mund të jetë e dëmshme për shëndetin tuaj, tregojnë...

Hulumtimet e reja tregojnë se politika mund të jetë e dëmshme për shëndetin tuaj....

bg
Këto fraza prindërore “shkatërrojnë” emocionalisht fëmijën

Këto fraza prindërore “shkatërrojnë” emocionalisht fëmijën

Gjatë të rritjes dhe edukimit të fëmijëve, ne si prindër shpesh përdorim në mënyrë...

bg
Një orë vrap, shtatë orë jetë më shumë

Një orë vrap, shtatë orë jetë më shumë

Vrapi është një nga aktivitetet fizike më shpërblyese për shëndetin dhe jetëgjatësinë....

bg
A shkaktojnë deodorantët kancer?

A shkaktojnë deodorantët kancer?

Në pamje të parë, teoritë që lidhin deodorantët me kancerin e gjirit nuk e kalojnë...

bg
3 Llojet më të përhapura të akneve dhe trajtimet përkatëse

3 Llojet më të përhapura të akneve dhe trajtimet përkatëse

Puçrat nuk janë vetëm lajmëtare të pubertetit, përkundrazi, prania e tyre vërehet...

bg
Inovatorë të rinj nga RMV-ja kanë zhvilluar një aplikacion celular për t’i ndihmuar personat me diabet

Inovatorë të rinj nga RMV-ja kanë zhvilluar një aplikacion...

Gjorgjina Ristovska dhe Mario Mijatović janë inovatorë të rinj, të cilët e kanë...

bg
Sa është sasia e mishit që duhet të konsumoni në javë

Sa është sasia e mishit që duhet të konsumoni në javë

Mishi i kuq është një nga pjatat kryesore dhe shumë të shijshme në vaktet e shumë...

bg
Makaronat janë një ushqim i pazëvendësueshëm gjatë agjërimit

Makaronat janë një ushqim i pazëvendësueshëm gjatë agjërimit

Në periudhat e agjërimit apo mugesës së gjatë të ushqimit, organizmi përballet me...

bg
Uji i qepës për shkrirjen e dhjamit dhe yndyrnave

Uji i qepës për shkrirjen e dhjamit dhe yndyrnave

Kjo është një recetë e vjetër natyrale, e njohur gjerësisht për të mirat që i sjell...

bg
Për rënien në peshë, cilat janë ushqimet që frenojnë urinë?

Për rënien në peshë, cilat janë ushqimet që frenojnë urinë?

Ushqimet janë të ndryshme e për rrjedhojë edhe mënyra e përpunimit të tyre në organizëm...

bg
Ekspertët paralajmërojnë: Kufjet janë të rrezikshme për fëmijët

Ekspertët paralajmërojnë: Kufjet janë të rrezikshme për...

Dëgjimi i muzikës, si dhe i përmbajtjeve të tjera në platforma të ndryshme, është...

bg
Çfarë të konsumoni para se të flini dhe ushqimet që duhet të shmangni

Çfarë të konsumoni para se të flini dhe ushqimet që duhet...

Ka shumë këshilla që të ndihmojnë me një gjumë sa më të shëndetshëm dhe të qetë....

bg
7 zakone për shëndetin e lëkurës, peshës dhe mendjes

7 zakone për shëndetin e lëkurës, peshës dhe mendjes

Shëndeti i aparatit tretës është thelbësor për mirëqenien njerëzore dhe kujdesi...

bg
Këmbët rriten gjatë shtatzënisë, hulumtimet zbuluan arsyen se pse

Këmbët rriten gjatë shtatzënisë, hulumtimet zbuluan arsyen...

Shtatzënia në disa situata me të drejtë quhet gjendje tjetër. Një grua përjeton...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.