KOSOVA

bg
Lansohet në e-Kosova paraqitja online e Provimit të Maturës

Lansohet në e-Kosova paraqitja online e Provimit të Maturës

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se është lansuar në platformën...

bg
Presidentja Osmani për kadetët që diplomuan në West Point: Do të kthehen për ta mbrojtur Kosovën

Presidentja Osmani për kadetët që diplomuan në West Point:...

Andrin Vuthaj dhe Vesa Ibrahimi, janë dy kadetët e Forcës së Sigurisë që diplomuan...

bg
Kurtishi: Renovimet e domosdoshme për mjekët e pacientët në Onkologji, privatësia do të jetë më e madhe

Kurtishi: Renovimet e domosdoshme për mjekët e pacientët...

Drejtori i Klinikës së Onkologjisë, Ilir Kurtishi, ka thënë se renovimet në këtë...

bg
Jasharaj: Qeveria po tenton t’i shuaj sindikatat

Jasharaj: Qeveria po tenton t’i shuaj sindikatat

Kryetari i SBASHK, Rrahman Jasharaj thotë se Qeveria e Kosovës po e ngulfatë dialogun...

bg
KQZ vazhdon me fushatën për edukimin dhe informimin e votuesve të rinj: Zëri yt, vota jote

KQZ vazhdon me fushatën për edukimin dhe informimin e votuesve...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është duke vazhduar me fushatën informuese...

bg
Komisioni për Siguri miraton Projektligjin për Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes

Komisioni për Siguri miraton Projektligjin për Agjencinë...

Anëtarët e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, kanë miratuar një mori...

bg
Flet Kujtim Shala i LDK-së para mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm: E votojmë shpërndarjen e Kuvendit, por me këtë kusht

Flet Kujtim Shala i LDK-së para mbledhjes së Këshillit...

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot duke filluar nga ora...

bg
Szunyogu takohet me kryetarin e Klinës, e përgëzon për performancën dhe transparencën në buxhet

Szunyogu takohet me kryetarin e Klinës, e përgëzon për...

Szunyogu takohet me kryetarin e Klinës, e përgëzon për performancën dhe transparencën...

bg
Bajqinovci ironizon me opozitën: Nuk po pajtohen për zgjedhje të reja, i kanë kërkuar çdo vit

Bajqinovci ironizon me opozitën: Nuk po pajtohen për zgjedhje...

Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci ka ironizuar me opozitën për zgjedhje të parakohshme....

bg
Diplomati austriak nis dëshminë në Hagë, ZPS thotë se është takuar me katër të akuzuarit gjatë luftës në Kosovë

Diplomati austriak nis dëshminë në Hagë, ZPS thotë se është...

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, ka filluar dëshminë dëshmitari...

bg
Flet Kujtim Shala i LDK-së para mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm: E votojmë shpërbërjen e Kuvendit, por me këtë kusht

Flet Kujtim Shala i LDK-së para mbledhjes së Këshillit...

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot duke filluar nga ora...

bg
Kusari-Lila dhe Gërvalla bashkë në Kanada për disa takime të rëndësishme

Kusari-Lila dhe Gërvalla bashkë në Kanada për disa takime...

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila dhe ministrja e...

bg
Kurti për ‘Financial Times’: BE-ja dhe SHBA-ja kanë qenë “shumë të buta” ndaj Serbisë

Kurti për ‘Financial Times’: BE-ja dhe SHBA-ja kanë qenë...

“Sapo që Serbia t’i vë sanksione Federatës Ruse, atëherë do të ishte një moment...

bg
MZhR ka ndarë 1.5 milionë euro grante, kryesisht për këtë kategori biznesesh

MZhR ka ndarë 1.5 milionë euro grante, kryesisht për këtë...

Ministria e Zhvillimit Rajonal ka lansuar shpalljen publike për skemën e granteve....

bg
Arrestohet njëri nga gjashtë familjarët që u shpallën në kërkim nga policia, pas një përleshje ku u përdorën armët në Prizren

Arrestohet njëri nga gjashtë familjarët që u shpallën në...

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar A.L, njërin nga gjashtë personat që...

bg
Një vit në pozitën e kryetarit në Zubin Potok, Zeqiri thotë se ndryshimi është i madh

Një vit në pozitën e kryetarit në Zubin Potok, Zeqiri thotë...

Kryetari i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri pasi janë bërë një vit që është...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.