KOSOVA

bg
Arrestohet Abedin Likaj, ja për çka dyshohet

Arrestohet Abedin Likaj, ja për çka dyshohet

Njësiti i hetimeve të sektorit rajonal DRP Prizren me datën 27.05.2024 ka arritur...

bg
Shala: Situata është nën kontrollë, por nga Serbia në çdo moment mund të presim aktivitete kriminale

Shala: Situata është nën kontrollë, por nga Serbia në çdo...

Njohësi i çështjeve së sigurisë, Drizan Shala, derisa flet për një vjetorin e katër...

bg
Aktakuzë kundër dy personava për nxitje të përçarjes dhe mos durimit

Aktakuzë kundër dy personava për nxitje të përçarjes dhe...

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktuakuzë në Gjykatën Themelore të Prishtinës...

bg
Torres: Do të vazhdoj të angazhohem që Kosova të bëhet anëtare e plotë në NATO

Torres: Do të vazhdoj të angazhohem që Kosova të bëhet...

Kongresisti Ritchie Torres ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka...

bg
Shala: Nga Serbia mund të presim nga momenti në moment nxitje të situatës në Veri

Shala: Nga Serbia mund të presim nga momenti në moment...

Njohësi i çështjeve së sigurisë, Drizan Shala, derisa flet për një vjetorin e katër...

bg
Tahiri: Kurti mbeti duke i numëruar bankat e mbyllura financiare në veri dhe sa herë Radoiçiqi hyri në Kosovë

Tahiri: Kurti mbeti duke i numëruar bankat e mbyllura financiare...

Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin...

bg
Një vit nga zgjedhja e kryetarëve të Veriut/ Çfarë bën kryetarët atje për një vit?

Një vit nga zgjedhja e kryetarëve të Veriut/ Çfarë bën...

Janë bërë një vit prej kur katër kryetarët kanë marr detyrat e tyre në katër komunat...

bg
Nexhat Ugljanin: Vit i vështirë, por kemi pas sukses – I mbrojtëm institucionet në katër komunat veriore

Nexhat Ugljanin: Vit i vështirë, por kemi pas sukses –...

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut, Nexhat Ugljanin, ka folur...

bg
“Mbetjet e Banjskës”: Çfarë dihet për armatimin e fundit të konfiskuar në veri?

“Mbetjet e Banjskës”: Çfarë dihet për armatimin e fundit...

“Është depoja e pestë që ne e kemi gjetur brenda vitit”, tha ministri i Punëve të...

bg
Vazhdon edhe sot procesi gjyqësor në rastin Thaçi dhe të tjerët

Vazhdon edhe sot procesi gjyqësor në rastin Thaçi dhe të...

Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve...

bg
Klinaku: Jack Smith ka shumë skandale, ka marrë miliona nga Rusia për të blerë dëshmitarët

Klinaku: Jack Smith ka shumë skandale, ka marrë miliona...

Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria...

bg
Sot mblidhet LDK-ja

Sot mblidhet LDK-ja

Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet...

bg
Deputetja e AAK-së: Kryetarët e Veriut, më shumë fiktiv se sa cilësor

Deputetja e AAK-së: Kryetarët e Veriut, më shumë fiktiv...

Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport...

bg
Çka përfiton Kosova si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Çka përfiton Kosova si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim...

bg
Bogujevci: Jam optimiste për anëtarësim të Kosovës në KiE sivjet

Bogujevci: Jam optimiste për anëtarësim të Kosovës në KiE...

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci ka thënë se avancimi i statusit...

bg
Koloneli shqiptar në Estoni tregon hapat e mbetur për Kosovën për t’iu bashkuar NATO-s

Koloneli shqiptar në Estoni tregon hapat e mbetur për Kosovën...

Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.