BOTA

bg
Sulm me thikë ndaj 4 profesorëve amerikanë në Kinë

Sulm me thikë ndaj 4 profesorëve amerikanë në Kinë

Katër profesorë amerikanë u sulmuan me thikë në një park turistik gjatë vizitës...

bg
Video e vjetër e një proteste në Stamboll, e shpërndarë si e re pas sulmit në Rafah më 26 maj

Video e vjetër e një proteste në Stamboll, e shpërndarë...

Mediat turke nuk raportuan për ndonjë protestë jashtë konsullatës së Izraelit në...

bg
Macron nuk do të japë dorëheqje, pavarësisht rezultatit të zgjedhjeve të parakohshme në Francë

Macron nuk do të japë dorëheqje, pavarësisht rezultatit...

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron tha se nuk do të japë dorëheqje “pavarësisht...

bg
Gaza, numri i të vrarëve nga sulmet izraelite u rrit në 37.164

Gaza, numri i të vrarëve nga sulmet izraelite u rrit në...

Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi se numri i të vrarëve palestinezë nga lufta...

bg
Këshilli i Sigurimit miratoi një rezolutë për armëpushimin që synon t’i japë fund luftës Izrael-Hamas në Gaza

Këshilli i Sigurimit miratoi një rezolutë për armëpushimin...

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi të hënën rezolutën e parë që...

bg
Ukraina: A ndihmojnë armët perëndimore kundër Rusisë?

Ukraina: A ndihmojnë armët perëndimore kundër Rusisë?

Qeveria federale gjermane ka hezituar për një kohë të gjatë: A duhet të lejojë Ukrainën,...

bg
SHBA-ja dhe Polonia bashkuan forcat kundër dezinformimit rus në Ukrainë

SHBA-ja dhe Polonia bashkuan forcat kundër dezinformimit...

Shtetet e Bashkuara dhe Polonia krijuan një grup për të ndihmuar Ukrainën në luftimin...

bg
Ambasada amerikane: Deklarata “gjithëserbe”, sulm i rrezikshëm ndaj Dejtonit dhe institucioneve të Bosnjës

Ambasada amerikane: Deklarata “gjithëserbe”, sulm i rrezikshëm...

Deklarata e përbashkët “gjithëserbe” mes Serbisë dhe entitetit serb të Bosnje e...

bg
GERB i Bojko Borisovit fitoi zgjedhjet parlamentare në Bullgari

GERB i Bojko Borisovit fitoi zgjedhjet parlamentare në...

Koalicioni i udhëhequr nga kryeministri aktual bullgar Bojko Borisov, GERB-SDS është...

bg
Izraeli thirri ambasadoren sllovene për njohjen e shtetit palestinez

Izraeli thirri ambasadoren sllovene për njohjen e shtetit...

Ministria e Jashtme izraelite thirri të hënën ambasadoren sllovene në vend, Andreja...

bg
Numri i të vrarëve në Gaza nga sulmet izraelite, është rritur në 37.124

Numri i të vrarëve në Gaza nga sulmet izraelite, është...

Numri i personave që humbën jetën në sulmet e kryera nga ushtria izraelite në Rripin...

bg
Euroja u dobësua pas rezultatit të zgjedhjeve evropiane

Euroja u dobësua pas rezultatit të zgjedhjeve evropiane

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian u pasuan me dobësimin e euros kundrejt dollarit...

bg
Nuk ka njoftime se vendet e NATO-s po përgatiten për sulme bërthamore ndaj Rusisë

Nuk ka njoftime se vendet e NATO-s po përgatiten për sulme...

Kohët e fundit, kërcënimet nga Moska për përdorimin e armëve bërthamore janë bërë...

bg
SHBA, studentët e Universitetit Northwestern braktisën ceremoninë e diplomimit në mbështetje të Gazës

SHBA, studentët e Universitetit Northwestern braktisën...

Në ceremoninë e diplomimit të mbajtur në Universitetin Northwestern, një nga universitetet...

bg
Avionët izraelitë bombarduan një shtëpi në Gaza, u vranë 6 palestinezë

Avionët izraelitë bombarduan një shtëpi në Gaza, u vranë...

Të paktën 6 palestinezë u vranë në sulmin ajror që avionët izraelitë kryen ndaj...

bg
Koalicioni i ish-kryeministrit bullgar prin në zgjedhje

Koalicioni i ish-kryeministrit bullgar prin në zgjedhje

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve që u mbajtën në Bullgari të dielën, e nxjerrin...

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.