You are here
Home > Shkence

Të ecësh mbi ujë! (VIDEO)

Shkenca është kujdesur për idenë se si të ecet mbi ujë por pa rra në të. Kompania e filmit WeAreKix u lejoj banorëve të Kuala Lumpurit për të marrë pjesë në një eksperiment argëtuesë. https://www.youtube.com/watch?v=D-wxnID2q4A

Shkencëtarët gjejnë mënyrën për të lexuar mendje

Mendoni se leximi i mendjes është fantashkencë? Mendoni përsëri. Shkencëtarët kanë përdorur skanerë të trurit për të detektuar dhe rindërtuar fytyrat për të cilat mendojnë njerëzit, sipas një studimi të pranuar për botim këtë muaj në revistën “NeuroImage”. Në studim, shkencëtarët i lidhën pjesëmarrësit për një skaner FMRI(rezonanca magnetike funksionale)

Pse shkenca nuk e mohon ekzistencën e Zotit

Biologjia, fizika, matematike, inxhinieria dhe mjekësia na ndihmojnë të kuptojmë botën, por ka edhe shumë gjëra të tjera në jetë që mbeten mister. Një numër i madh librash dhe artikujsh flasin se shkenca tashmë e ka mohuar ekzistencën e Zotit. Ne dimë shumë për Universin dhe autorët shpjegojnë se Zoti

Kate Upton imazhi i ri i “Bobbi Brown”

Supermodelja e njohur Kate Upton do të jetë imazhi i ri i firmës me produkte kozmetike “Bobbi Brown”. 22 vjeçarja do të jetë fytyra e koleksionit të ri “Surf & Sand” duke zëvendësuar Katie Holmes. Koleksioni pritet të hidhet në treg gjatë muajt korrik - See more at: http://gazetashqip.eu/vip/kate-upton-imazhi-i-ri-i-bobbi-brown.html#sthash.GJwknc7j.dpuf

Top