AKTUALITETE

Nuk ka dimër, këto janë temperaturat për javën e ardhshme

Moti për javën e ardhshme.

Nga fundjava mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell, të hënën deri në 26 gradë, shkruan Gazeta Metro.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 7C deri në 10C, e maksimalet nga 24C deri në 26C.

11.10.2019 – Fushat e presionit të lartë kanë filluar të fuqizohen mbi rajonin tonë, e që ditëve në vijim do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm, të thatë dhe kryesisht me diell. Ndërkohë nga Mesdheu do të shtrihen masa të ngrohta ajrore që do të rrisin ndjeshëm temperaturat mbi vlera mesatare.

12.10-13.10 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

14.10-15.10 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell.

16.10 – Mbetet ngrohtë, kryesisht me diell.

Do të fryejë erë e lehtë nga juglindja 1-3m/s. Shtypja atmosferike pasi është rritur lartë mbi vlera normale, gradualisht do të filloj të zbres afër këtyre vlerave.

Moti për javën e ardhshme.

Nga fundjava mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell, të hënën deri në 26 gradë, shkruan Gazeta Metro.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 7C deri në 10C, e maksimalet nga 24C deri në 26C.

11.10.2019 – Fushat e presionit të lartë kanë filluar të fuqizohen mbi rajonin tonë, e që ditëve në vijim do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm, të thatë dhe kryesisht me diell. Ndërkohë nga Mesdheu do të shtrihen masa të ngrohta ajrore që do të rrisin ndjeshëm temperaturat mbi vlera mesatare.

12.10-13.10 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

14.10-15.10 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell.

16.10 – Mbetet ngrohtë, kryesisht me diell.

Do të fryejë erë e lehtë nga juglindja 1-3m/s. Shtypja atmosferike pasi është rritur lartë mbi vlera normale, gradualisht do të filloj të zbres afër këtyre vlerave.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top