KOSOVA

VV publikon letrën e Albin Kurtit dërguar Isa Mustafës

Kjo është letra e Albin Kurtit dërguar Isa Mustafës.

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën të cilin kreu i kësaj partie Albin Kurti ia ka dorëzuar kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.

Në këtë letër, kryetari i LVV-së, Kurti, i bën thirrje Mustafës të heqë dorë nga largimi i Glauk Konjufca nga kreu i Kuvendit dhe e fton të rikthehet në tryezën e bisedimeve për marrëveshje për qeverinë e përbashkët

Kurti thotë se është për të ardhur keq se Mustafa ka vendosur që të ndalë bisedimet për koalicion, duke thënë se e ka detyruar që të shkruaj letra.

Kjo është letra e Albin Kurtit dërguar Isa Mustafës.

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën të cilin kreu i kësaj partie Albin Kurti ia ka dorëzuar kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.

Në këtë letër, kryetari i LVV-së, Kurti, i bën thirrje Mustafës të heqë dorë nga largimi i Glauk Konjufca nga kreu i Kuvendit dhe e fton të rikthehet në tryezën e bisedimeve për marrëveshje për qeverinë e përbashkët

Kurti thotë se është për të ardhur keq se Mustafa ka vendosur që të ndalë bisedimet për koalicion, duke thënë se e ka detyruar që të shkruaj letra.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top