You are here
Home > Informacione

Sekreti si ta fitoni VIZEN Amerikane !

Në datën 1 tetor, pra sot, nisin aplikimet për vizë amerikane në Lotarinë DV- 2016. Regjistrimi në këtë program përfundon më 3 nëntor. Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar një material shpjegues me përgjigjet e pyetjeve kryesore shpjeguese, që zakonisht bëjnë aplikantët e Lotarisë Amerikane. 1. Çfarë do të thonë fjalët

A e mbani mend fjalimin e Chavesit që tronditi opinion botëror?

Në 22 shtator 2006, pra 8 vjet larg nga sot, Hugo Chaves mbajti një fjalim në Kombet eBashkuara. Ky fjalim do të trondiste opinionin botëror, pasi Chaves do ta konsideronte Xhorxh Bushin, president të Amerikës në atë kohë, si një "djall" dhe SHBA-në se po luan një lojë politike të rrezikshme. “Dje,

Pas djalit të Fullanit edhe Julian Deda fshin djersët me euro

Pas fotove të cilat bënë xhiron e botës ku djali i Fullanit fshinte djersët me euro, këtë xhest e ka kryer edhe aktori i humorit JulianDeda. Ironia e tij përcillet me anë të një statusi bashkangjitur fotos në rrjetin social Facebook ku shkruan: "Na arrestoni po deshët..!". Kjo gjë ka shkaktuar mjaft

Shqiptarët, model universal

Përgjatë rrugës që të çon në pallatin presidencial dhe në sheshin ku do të mbahej Mesha, që mban emrin Nënë Tereza, janë varur fotografitë e 40 martirëve të regjimit komunist, që së shpejti do të lumturohen. Tani kohët kanë ndryshuar, dhe në krah të Operës me manifestin e “Traviatës”, një kishë

Foto, sa një mijë fjalë: Toleranca fetare ndër shqiptarë

Foto, sa një mijë fjalë: Toleranca fetare ndër shqiptarë Dëshmi për këtë është fotoja që shihni, ku para Papës janë krerët e besimit islam, të kishës ortodokse dhe të kreut të bektashizmit. Të tillë janë shqiptarët, kudo që jetojnë. A e dëshmon kjo foto thënien se “Feja e shqiptarit është shqiptaria”?

Ja dhurata e myslimanëve për Papën (FOTO LAJM)

Papa Françesku ka takuar sot edhe krerët e komuniteteve fetare në Shqipëri. Gjatë takimit me kreun e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, kryetari i saj, Skender Bruçaj i ka dhuruar Papës një pikturë shumë të veçantë, në të cilën pasqyrohej realiteti shekullor i popullitshqiptar, Kisha dhe Xhamia përballe njëra-tjetrës te lidhura me

200 vende pune ne kompani Rusi ne Maqedoni !

Kompania ruse "Grishko" do të ndërtojë një fabrikë, e ku do të hapen 160 dei në 200 vende të reja pune. Ky është investimi i dytë i kompanisë në Maqedoni pas fabrikës së parë për këpucë për vallëzim modern që e hapi në fshatin Slepçe të Demir Hisarit. Pronari i kompanisë NikolajGrishko

Top