SPORT

Bayern Munich ofron 88 milionë, Liverpool merr vendimin për yllin e madh

Liverpool ka marrë vendimin për Roberto Firminon.

“Reds” shpresojnë që ta mbajnë sulmuesin brazilian sa më gjatë të jetë e mundur në ekip, përkundër interesimit të Bayern Munichut për të.

Liverpooli do ta bëjë të pamundurën për ta mbajtur Roberto Firminon në klub.

Sulmuesi brazilian së fundmi është bërë objektiv i Bayern Munichut, shkruan Express.

Ndërkohë, spekulohet se Kylian Mbappe mund të përfundojë në “Anfield Road” për ta zëvendësuar yllin brazilian.

Mirëpo, drejtuesit e klubit anglez nuk po e mendojnë këtë opsion pasi duan ta vazhdojnë bashkëpunimin me 28 vjeçarin.

Braziliani është në super-formë dhe është njëri prej më meritorëve në sukseset e Liverpoolit në sezonet e fundit.

Vjet, “Reds” e fituan Ligën e Kampionëve dhe Botërorin e Klubeve.

Ndërsa sivjet, Të Kuqtë janë shumë afër ta fitojnë titullin e shumëpritur të kampionit në Premierligë.

Liverpool ka marrë vendimin për Roberto Firminon.

“Reds” shpresojnë që ta mbajnë sulmuesin brazilian sa më gjatë të jetë e mundur në ekip, përkundër interesimit të Bayern Munichut për të.

Liverpooli do ta bëjë të pamundurën për ta mbajtur Roberto Firminon në klub.

Sulmuesi brazilian së fundmi është bërë objektiv i Bayern Munichut, shkruan Express.

Ndërkohë, spekulohet se Kylian Mbappe mund të përfundojë në “Anfield Road” për ta zëvendësuar yllin brazilian.

Mirëpo, drejtuesit e klubit anglez nuk po e mendojnë këtë opsion pasi duan ta vazhdojnë bashkëpunimin me 28 vjeçarin.

Braziliani është në super-formë dhe është njëri prej më meritorëve në sukseset e Liverpoolit në sezonet e fundit.

Vjet, “Reds” e fituan Ligën e Kampionëve dhe Botërorin e Klubeve.

Ndërsa sivjet, Të Kuqtë janë shumë afër ta fitojnë titullin e shumëpritur të kampionit në Premierligë.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top