SPORT

Statistikat shqetësuese për Milanin përpara gjysmëfinales kundër Juventusit

Milan po kërkon të arrijë në finalen e Coppa Italia për herë të tretë në pesë sezone, por ata duhet të kalojnë së pari një armik të njohur siç është Juventus.

Duke parë statistikat para ndeshjes, mund të falesh që shqetësohesh si tifoz i Milanit.

Duke filluar me kokë më kokë, kuqezinjtë dhe Bianconeri janë takuar 25 herë në Kupën e Italisë me vetëm shtatë fitore të Milanit, 11 fitore të Juve dhe shtatë barazime.

Për më tepër, Milani ka fituar vetëm dy nga 16 ndeshjet e para gjysmëfinale të tyre të luajtur në Coppa Italia: katër humbje dhe 10 barazime plotësojnë bilancin, përcjell ORAinfo.

Milani ka fituar dy nga tre gjysmëfinalet e tyre të fundit të luajtur në Kupën e Italisë – kundër Juventusit, nga ana tjetër, ata vetëm kaluan të fituar një herë në katër mbrëmjet e fundit në 1967, duke u eleminuar në tre rastet në vijim.

Milani nuk e ka mposhtur Juventusin në Coppa Italia, që nga viti 1978, kur Nils Liedholm zhduk rezistencën e palës së Giovanni Trapattoni.

Bosi i Milanit Stefa..

Milan po kërkon të arrijë në finalen e Coppa Italia për herë të tretë në pesë sezone, por ata duhet të kalojnë së pari një armik të njohur siç është Juventus.

Duke parë statistikat para ndeshjes, mund të falesh që shqetësohesh si tifoz i Milanit.

Duke filluar me kokë më kokë, kuqezinjtë dhe Bianconeri janë takuar 25 herë në Kupën e Italisë me vetëm shtatë fitore të Milanit, 11 fitore të Juve dhe shtatë barazime.

Për më tepër, Milani ka fituar vetëm dy nga 16 ndeshjet e para gjysmëfinale të tyre të luajtur në Coppa Italia: katër humbje dhe 10 barazime plotësojnë bilancin, përcjell KosovaToday.

Milani ka fituar dy nga tre gjysmëfinalet e tyre të fundit të luajtur në Kupën e Italisë – kundër Juventusit, nga ana tjetër, ata vetëm kaluan të fituar një herë në katër mbrëmjet e fundit në 1967, duke u eleminuar në tre rastet në vijim.

Milani nuk e ka mposhtur Juventusin në Coppa Italia, që nga viti 1978, kur Nils Liedholm zhduk rezistencën e palës së Giovanni Trapattoni.

Bosi i Milanit Stefano Pioli nuk ka fituar kurrë kundër Juventusit si menaxher, i cili padyshim përfshin magjitë e tij në Parma, Chievo, Lazio, Sassuolo, Fiorentina, Inter dhe të tjerë. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top