• Drama greke me tri foto

  Kostot e vërteta të asaj që po kalon Greqia shihen në fytyrën e këtij pensionisti. Ai është ulur jashtë një banke, thellësisht i dëshpëruar pasi nuk mund të tërheqë të gjithë paratë e pensionit. Ai ndihmohet ...

 • Studimi/ Shqipëria, vendi më i palumtur në Europë

  Dy vendet e Europës Juglindore, Shqipëria dhe Bullgaria janë listuar si shtetet më të palumtura në Kontinentin e Vjetër. Shqipëria me një popullsi që llogaritet në rreth 3 milionë banorë ka marrë pikët më të larta, ...

 • Lihet në burg anëtari i celulës terroriste italo -shqiptare

  Baki Çoku u la në burg nga gjykata. I riu nga Lushnja u arrestua pak ditë më parë për llogari të autoriteteve italiane. Akuzohet për terrorizëm; si pjesëtar i një celule që rekrutonte xhihadistë për t’i ...

 • Edi Rama: Besimi i shqiptarëve tek Amerika dhe BE ka rënë

  “Rreth 98 përqind e popullit besonte tek Amerika, më pas tek Zoti dhe Europa. Sot nuk është kështu”. Këto kanë qenë fjalët e kryeministrit Rama me gazetarin e Financial Times, Tony Barber, gjatë një darke me ...

 • Meta shkrin LSI–në e Pogradecit pas humbjes së bashkisë

  Kryetari i LSI –së, Ilir Meta ka paralajmëruar shkrirjen e strukturave drejtuesve të Pogradecit, ku kandidatja e kësaj force politike humbi përballë kandidatit të djathtë. “Do të nisë nga një organizim i të gjithë LSI –së ...

Një liqeni të madh të quajtur Mega Çad në atë që është tani “Shkretëtira e ...

Intel pritet të lancojë çipin e saj Skylake bazuar një një arkitekturë të re në ...

BotaShqip

bukuroshja
KOSOVA

Pse Elvana e realizoi videoklipin me telefon? Kënga më e re ‘Love me’ në bashkëpunim me Brunon? Nga Jolinda Levonja ~2015-07-15 11:03:00 Shikoni fotot e tjera! v Sapo ...
Comments Off on Pse Elvana e realizoi videoklipin me telefon?
fatos
KOSOVA

Mustafa Nano, gazetari ateist që refuzoi ftesën e kryeministrit Rama për të marrë pjesë në iftarin e djeshëm Kryeministri i Shqipërisë, EdiRama, shtroi dje një iftar me rastin ...
Comments Off on Zbulohet ateisti që refuzoi ftesën e Ramës për iftar
as
SHOWBIZ

Kamera të fshehta janë mënyra më e zakonshme e argëtimit të çifteve në mbarë botën. Çdo çift është i ndryshëm, por ka disa që jeta u është bërë ...
Comments Off on I thotë të dashurit së është shtatzënë me një tjetër – ja reagimi i tij!
olta1
SHOWBIZ

Olti Curri po kalon pushime mjaft të bukura dhe të këndshme në jug të Shqipërisë në praninë të dy bukurosheve të njohura të ekranit, Olta Gixhari dhe IldaBejleri. ...
Comments Off on Olti Curri, si pasha mes Ilda Bejlerit dhe Olta Gixharit
isis1
KOSOVA

A është i mundur një sulm “ISIS” në ujërat e Kosovës?! Për shqiptarët kjo duket një marrëzi, dhe askush thuaja nuk merr mundimin ta diskutojë, as ata mijëra ...
Comments Off on Kosova nuk rrezikon nga ISIS por nga shërbimi sekret serb
vlora
KOSOVA

...
Comments Off on Turistët kerkojne Shqiperine, shiko video cfar plazhi ka Shqiperia!
tursisti
KOSOVA

Vrasja e dy turistëve çekë mbrëmjen e së premtes në Dukagjin, fatkeqësisht nuk është e para ngjarje e shënuar në Veri të Shqipërisë, që ka për viktima qytetarë ...
Comments Off on Ja të gjithë viktimat çeke në Shqipëri në 15 vitet e fundit
cifit1
KOSOVA

Pjestarët e familjes ku fletën çifti çek para vrasjes, kanë thënë dje para grupit hetimor se të rinjtë kanë qenë të pashoqëruar nga persona të tjerë, të huaj ...
Comments Off on Flet familja ku çifti çek kaloi natën: Ishin vetëm

Pse Elvana e realizoi videoklipin me telefon? Kënga më e re ‘Love me’ në bashkëpunim me Brunon? Nga Jolinda Levonja ~2015-07-15 11:03:00 Shikoni fotot e tjera! v Sapo ...