Një grup shkencëtarësh nga Lioni i Francës, kanë deklaruar se kanë krijuar spermë, si pjesë ...

Rrjeti i mesazheve dhe thirrjeve pa pagesë “Viber” të premten për disa orë ishte jashtë ...

BotaShqip

5
LAJME VIDEO

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, në prag të 28 Nëntorit, në një intervistë në emisionin “Info Box” në RTV Dukagjini, ka thënë se shqiptarët janë shumë më përpara ...
Comments Off on Nishani, me mesazh për politikanët e Kosovës: Reflektojeni vullnetin e qytetarëve (Video)
4
LAJME

Grupi i armatosur që luftoi në Lagjen e Trimave në Kumanovë ka profilin e terroristëve të ISIS-it që sulmuan Parisin më 13 nëntor. Kështu ka deklaruar kreu i ...
Comments Off on Zaev për Grupin e Komunovës: Janë të ngjashëm me ISIS’in
3
BOTA LAJME VIDEO

Tradicionalisht “Black Friday” është emër i lënë pas fundjavës së festës së Falenderimeve Amerikane, kur dyqanet në Amerikë i ulin çmimet e tyre për 24 orë, transmeton Klan ...
Comments Off on Çka është “E premtja e Zezë”? (Video)
0
SHOWBIZ

Lumturinë e saj për djalin e vetëm e shpreh çdo ditë. Atëherë kur të gjithë menduan se Gjyste Vulaj do të kishte vetëm një vajzë, e cila tani ...
Comments Off on Gjyste Vulaj ‘selfie’ me djalin e saj (Foto)
1
KURIOZITETE

Një minikamera e vendosur në të pasmet e një vajze seksi, ka filmuar vështrimet e shumë njerëzve drejt të pasmeve seksi të saj. Vajza ishte veshur me një ...
Comments Off on Këtyre të pasmeve nuk i’u reziston asnjë mashkull, madje as… (Video)
1
SHOWBIZ

Artistja M.I.A ka xhiruar videoklip duke udhëtuar me refugjatë për këngën ‘Borders’. Ajo njihet për videoklipe dhe këngë më ndryshe dhe mjaft artistike, ndërsa tani M.I.A vjen me ...
Comments Off on Artistja e njohur bën këngë për refugjatët (Video)
4
SPORT

Neymar do ta zëvendësojë Cristiano Ronaldon si imazh i kompanisë së veshmbathjeve sportive, Nike, nga qershori i vitit 2016. Neymar do ta lë Cristiano Ronaldon pa miliona euro. ...
Comments Off on Neymar rrëzon Ronaldon nga Nike
3
SPORT

Xherdan Shaqiri u konsiderua “tradhtar” kur zgjodhi të luante për kombëtaren e Zvicrës para asaj shqiptare. Tani ai ka lëshuar një tjetër deklaratë që do të zemërojë shumë ...
Comments Off on Jam zviceran krenar- deklarata e Xherdan Shaqirit që do të zemërojë shqiptarët

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri po merr pjesë në Seminarin Akademik mbi rolin e Bashkimit Evropian për forcimin e paqes, shteteve demokratike dhe menaxhimin e konflikteve, që po ...