You are here
Home > Kuriozitete

Varfëria “ia hap derën” prostitucionit në Kosovë

Të dhënat policore tregojnë se vetëm në gjashtë muajt e parë të këtij viti organet e ndjekjes kanë identifikuar 30 viktima të trafikimit, 25 prej tyre janë kosovare, 4 nga Shqipëria dhe një nga Rumania. Sipas policisë, shumica e këtyre femrave janë të moshës 14 deri në 17 vjeçe. Por jo vetëm

Njihuni me vajzën me tre cica !

Amerikania Jasmine Tridevil, 21 vjeç, tregon se ka kryer ndërhyrje kirurgjikale për të krijuar një gjoks të tretë, dhe tani shpreson që të ketë show-n e saj në kanalin televiziv MTV. Jasmine thotë se ka shpenzuar 20.000 dollarë për ndërhyrjen, disa muaj më parë, pasi kishte arritur të gjente një doktor

Përfundimisht si Vera, sa me e vjetër aq me e mirë në …

Një studim ka konstatuar që për meshkujt në nuk është me rëndësi sa vjeç është femra, por si duket. Tracey Cocks, eksperte e njohur për çështjet seksuale, ju jep gjashtë arsye përse damat e vjetra janë dashnore të shkëlqyeshme. Dinë çfarë bëjnë Femrat më në moshë kanë pasur punë me meshkuj të ndryshëm

Ja si u krye vrasja që tronditi Milanon (Video)

Zbulohet videoja e kryerjes së vrasjes në Bruzzano të Milanos nga Kastriot Zhupa. Në kamera shfaqet Zhupa dhe disa të tjerë, ku përfshihen dhe dy patriotët e tij. Zhupa bën një gjest me dorë, sikur do të thotë “do të kthehem”. Ai zhuket nga skena për t’u rishfaqur më vonë me

Ne fluturimin Prishtine – Gjeneve , rrahen Kosovaret ne Aeroplan !

Një aeroplan që udhëtonte të shtunën e kaluar nga Prishtina në drejtim të Gjenevës, është vonuar për tri orë, për shkak se disa kosovarë janë rrahur mes vete. Shkak i këtij incidenti kanë qenë stërngarkesa e valixheve, shkruan gazeta zvicerane "Tribune de Geneve". Udhëtarët e kanë përshkruar rastin vetëm me një fjalë:

8-vjeçar, por fiton 1.3 milion $ në vit – VIDEO

Ky fëmijë me familjen e tij është krijues i kanalit në YouTube, të quajtur “EvanTube HD”. Por, çfarë bën aty? Në këtë kanal, ai poston video ku vlerëson lodrat. Gjithçka lindi si një hobi, por tash kanali është bërë mjet biznesi. Aty ka reklama dhe nga aty vijnë paratë. Për më shumë,

Ja, pse tradhtojnë femrat e martuara

Sipas anketës së një portali amerikan për lidhje të çifteve, duket që femrat e martuara kur tradhtojnë pikërisht kërkojnë – kënaqësi. Pra, në hulumtimin për arsyet që çojnë në tradhti, psikologia, Ashley Madison, ka konstatuar se femrat e martuara vendosin të tradhtojnë, sepse në shtëpi nuk kanë aq shpesh marrëdhënie

Është koha të ndryshoni taktikën në krevat!

Çdo zjarr shuhet nëse nuk e shprushim. Arsyet për të cilën gjërat në fillim të lidhjes kanë qenë aq të vrullshme dhe e zjarrtë është për shkak se nuk e keni ditur çka ju pret në të ardhmen. A dëshironi të bëni seks me mua? Nuk është fare tërheqëse kjo pyetje

Nicki Minaj dhe Ariana Grande përplasin të pasmet

Nicki Minaj dhe Ariana Grande elektrizuan publikun të premten në mbrëmje gjatë performancës së tyre në iHeartRadio Music Festival. Ato kërcyen bashkë në skenë ku një moment “përplasën” dhe të pasmet me njëra tjetrën kur po performonin hitin e tyre më të fundit “Bang Bang”. Në këtë performancë nuk mungoi pa

Maqedoni: Prostitutat e kategorisë A, kërkojnë 300 euro për një natë

Shumë prej modeleve dhe personaliteteve të njohura publike në Maqedoni, janë vizitore të rregullta të hoteleve ku shoqërohen nga VIP nga vendi ose të huaj. Sportelistët kanë deklaruar për Libertas se janë dëshmitarë të aventurave të natës të këtyre personaliteteve të njohura. Ata shpjegojnë se VIP-at e tillë të veshur elegantë, mbajnë

Top